Aglomeracja

49 zł za godzinę wypożyczenia dostawczaka

Carsharing  Foto: citybee materiały prasowe

Od dziś w Poznaniu można wypożyczyć auta dostawcze na minuty. Czternaście charakterystycznych biało-pomarańczowych fiatów Ducato jest już do dyspozycji w wyznaczonych strefach na terenie aglomeracji.

Idea carsharingu zmieniła sposób podróżowania w polskich miastach i zyskała już tysiące zwolenników, również w Poznaniu. Czas na ciąg dalszy komunikacyjnych zmian. Od dziś obok kilkuset osobówek dostępnych do wynajmu na minuty pojawiły się również samochody dostawcze. Usługę BIG carsharingu uruchomił w Poznaniu nowy operator – CityBee.

Wcześniej dostawcze pojazdy mogli wypożyczać mieszkańcy Warszawy, Krakowa, Trójmiasta, Wrocławia i Śląska. Kolejne lokalizacje to również rozszerzenie zasięgu formatu „free-floating”, który umożliwia podróż samochodem do innego miasta, w którym jest dostępna usługa CityBee i zakończenie tam wynajmu bez dodatkowych opłat.

w ofercie operatora CityBee za pierwsze 50 km nie są naliczane opłaty za przejechane kilometry, a stawki za czas użytkowania są zróżnicowane w zależności od długości wynajmu i wynoszą: 0,99 zł za minutę, 49 zł za godzinę, 219 zł za dzień lub 1299 zł za tydzień. Co najważniejsze paliwo, ubezpieczenie i inne koszty techniczne są już wliczone w cenę.

Proces wynajmu jest prosty i bardzo podobny do wypożyczania osobówek na minuty. Aplikacja lokalizuje pojazdy w najbliższych strefach, a po zarezerwowaniu wybranego auta użytkownik ma 15 bezpłatnych minut na dotarcie na miejsce. Samochód otwiera się za pomocą aplikacji, kluczyki znajdują się w środku, a płatność następuje automatycznie po zakończeniu wynajmu.

Ze względu na duże rozmiary dostawczaki CityBee będą dostępne w wyznaczonych strefach, gdzie zaparkowanie 6-metrowego fiata Ducato nie sprawi problemu. Aplikacja jest dostępna w sklepach Google Play (Android) i App Store (iOS). Rejestracja jest prosta, szybka i nie wymaga podpisywania żadnych dokumentów. Aby uzyskać dostęp do usługi, wystarczy smartfon, prawo jazdy kategorii B i karta płatnicza.

Usługa CityBee jest już dostępna na terenie sześciu aglomeracji, gdzie do dyspozycji wypożyczających są 92 auta – fiaty Ducato i volkswageny Crafter.

Użyte w artykule zdjęcia: citybee materiały prasowe

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz

  • Wyszło mi drogo w Poznaniu !!!
    Kanapę wiozłem
    Lepiej zamówić prywatny TRANSPORT z jakiejś firmy z OLX czy Gumtree itd

    Tak bym pewnie mniej zapłacił.