Luboński Bieg Niepodległości – trasa i utrudnienia komunikacyjne

Autor: miarecki. Poznań, 6 Listopada 2018

W najbliższą niedzielę, o godzinie 11:11, 1500 uczestników wystartuje z ul. 11 listopada w Luboniu w 8. edycji Lubońskiego Biegu Niepodległości. W ramach tegorocznej edycji imprezy po raz drugi rozegrane zostaną Mistrzostwa Wielkopolski w biegu na 10 kilometrów.

Informacje o utrudnieniach w dniu biegu

Zamknięcie ulic na których odbywa się bieg nastąpi w godzinach 10:15-12:45. Wyjątek stanowi odcinek na ul. 11 listopada – między ulicami Hugona Kołłątaja- Limbową, który będzie zamknięty dla ruchu od 8:30 do 13:30 (na potrzeby utworzenie strefy startu/mety)

Na trasie zlokalizowane będą 2 śluzy komunikacyjne: skrzyżowanie ulic 11 listopada/ Szkolna oraz skrzyżowanie ulic Wojska Polskiego/ Żabikowskiej (możliwy przejazd w poprzek trasy biegu do godziny 11:00). Na ul. 11 listopada od ul. Świerkowej do ul. Szkolnej od godz. 6:00 do 13:30 obowiązuje zakaz parkowania.

Pierwszą edycję biegu ukończyło 326 zawodników. W zeszłorocznej, 7. edycji 1396 osób (1393 biegaczy i 3 osoby na wózku) przekroczyło linię mety. Najlepsi okazali się: wśród mężczyzn Grzegorz Kalinowski – 31:23, wśród kobiet Olga Ochal – 35:49. Na trasie nie zabrakło także gwiazd wśród których należy wymienić Natalię Madaj-Smolińską (złotą medalistkę Olimpijską w wioślarstwie) czy Jacka Meza Mejera.

W trakcie tegorocznej edycji rozgrywane będą również Mistrzostwa 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach. Nagrodzeni zostaną także: najlepsza Lubonianka i Lubonianin, biegacz i biegaczka z flagą, najszybszy zawodnik i zawodniczka na wózku. Wszyscy uczestnicy rywalizować będą w 16 kategoriach wiekowych.

Dodatkowo tradycyjnie już odbędzie się konkurs dla lubońskich szkół podstawowych pod nazwą „Mistrz Kibicowania”, który polega na dopingowaniu uczestników biegu w specjalnie wytyczonych strefach kibica.

Użyte w artykule zdjęcia: Luboński Bieg Niepodległości / facebook, Luboński Bieg Niepodległości, materiały informacyjne organizatorów

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.