Volkswagen Poznań – zmiany w zarządzie

Autor: irag. Poznań, 31 Października 2018

Spółka Volkswagen Poznań od listopada będzie miała nowego członka zarządu, który odpowiadać będzie za finanse i IT. Stanowisko to obejmie Hans-Joachim Godau, który zastąpi Marko Antonio Sebastiana.

Marko Antonio Sebastian był w poznańskiej spółce członkiem zarządu do spraw Finansowych i IT przez ostatnie 3 lata. Pozostaje on w firmie, ale będzie miał nowe obowiązki.

Chciałem podziękować Marko Sebastianowi za jego wkład w rozwój spółki i pracę, jaką wykonał w ciągu ostatnich trzech intensywnych lat – mówi Jens Ocksen, prezes zarządu Volkswagen Poznań – w tym ważnym dla nas czasie m.in. otworzyliśmy nową fabrykę we Wrześni, uruchomiliśmy produkcję modelu VW Crafter i rozpoczęliśmy rozbudowę zakładu w Antoninku.

Hans-Joachim Godau obejmuje stanowisko członka zarządu ds. finansowych i IT w spółce Volkswagen Poznań 1 listopada. Jest absolwentem Politechniki w Karlsruhe i w Berlinie. Zawodowo od 12 lat związany jest z koncernem Volkswagen. Swoją karierę w grupie Volkswagen rozpoczął w 2006 roku jako starszy manager w Volkswagen Consulting. Pełnił funkcje kierownicze w controllingu produktu. Był odpowiedzialny za controlling produkcji budowy samochodów oraz logistyki marki Volkswagen Samochody Osobowe w Wolfsburgu.

Jestem przekonany, że jego doświadczenie zdobyte w koncernie będzie cenne dla naszego dalszego rozwoju – dodał Jens Ocksen.

No wy członek zarządu poznańskiego Volkswagena ma 44 lata, prywatnie jest żonaty i ma 3 dzieci. W czasie wolnym chętnie gra w tenisa oraz jeździ na rowerze.

Użyte w artykule zdjęcia: mat. prasowe

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.