Sport

Przed nami 8. Luboński Bieg Niepodległości

7. Luboński Bieg Niepodległości  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Rok 2018 jest szczególnie ważny w historii Naszego kraju. To właśnie 100 lat temu Polska po 123 latach zaborów (1795 – 1918) odzyskała Niepodległość. Chcąc upamiętnić to wspaniałe wydarzenie 11 listopada 2018 roku o godzinie 11:11 z ul. 11 listopada w Luboniu wystartuje 8. edycja Lubońskiego Biegu Niepodległości. Impreza na dystansie 10km, której organizatorem jest Ronin Running odbędzie się tradycyjnie w Dzień Niepodległości. W ramach tegorocznej edycji imprezy po raz drugi rozegrane zostaną Mistrzostwa Wielkopolski w biegu na 10 kilometrów.

Do biegu pozostało już tylko 25 dni, a na liście startowej jest już ponad 1100 osób i każdego dnia lista się wydłuża.

W tegorocznym biegu zaplanowany jest start 1500 uczestników, a wpisowe do 21 października wynosi 59 złotych. W tej cenie każdy uczestnik oprócz numeru startowego otrzyma pakiet startowy zawierający:

pamiątkowy kubek,
odlewany  medal za ukończenie biegu, który swoim konturem nawiązuje do kształtu II Rzeczypospolitej Polskiej. Orzeł z rozpostartymi skrzydłami natomiast symbolizuje długoletnią, zwycięską walkę o Niepodległości.
rogal świętomarciński,
butelkę wody mineralnej,
posiłek regeneracyjny po biegu
A także miłą niespodziankę od jednego partnerów biegu – Jump Areny.

Pierwszą edycję biegu ukończyło 326 zawodników. W zeszłorocznej, 7. edycji 1396 osób (1393 biegaczy i 3 osoby na wózku) przekroczyło linię mety. Najlepsi okazali się: wśród mężczyzn Grzegorz Kalinowski – 31:23, wśród kobiet Olga Ochal – 35:49. Na trasie nie zabrakło także gwiazd wśród których należy wymienić Natalię Madaj-Smolińską (złotą medalistkę Olimpijską w wioślarstwie) czy Jacka Meza Mejera.

W trakcie tegorocznej edycji rozgrywane będą również Mistrzostwa 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach. Nagrodzeni zostaną także: najlepsza Lubonianka i Lubonianin, biegacz i biegaczka z flagą, najszybszy zawodnik i zawodniczka na wózku. Wszyscy uczestnicy rywalizować będą w 16 kategoriach wiekowych.
Dodatkowo tradycyjnie już odbędzie się konkurs dla lubońskich szkół podstawowych pod nazwą „Mistrz Kibicowania”, który polega na dopingowaniu uczestników biegu w specjalnie wytyczonych strefach kibica.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz