Spotkanie z mistrzem polskiej fantastyki

Autor: bigbiciq. Poznań, 17 Października 2018

W kolejnej odsłonie opowieści o natchnionym szermierzu i bezlitosnym zabójcy, Andrzej Ziemiański – dosłownie i w przenośni – stawia stworzoną przez siebie postać na rozdrożu. „Virion. Tom 2. Ucieczka” (Fabryka Słów) to historia, w której poznajemy granice Imperium Achai, a głównemu bohaterowi po piętach zaczyna deptać pewna ambitna, zawzięta i wyspecjalizowana w tropieniu ludzi czarownica. Spotkanie, które odbędzie się 17 października w salonie Empik Plac Wolności, będzie okazją do rozmów z autorem i zagłębienia się w intrygi opisane na kartach fantastycznej serii „Virion”.

Gdzieś na krańcu imperium tytułowy Virion, człowiek zwany „maszyną do zabijania”, znajduje osadę zamieszkałą przez wyrzutków, łotrów i uciekinierów takich samych jak on. W miejscu, gdzie nikt nikogo nie pyta o przeszłość mógłby choć na chwilę znaleźć cichy kąt dla siebie i swojej żony – zanim podejmie decyzję, gdzie ruszać dalej. Widmo wielkiej obławy zmusza go jednak do pośpiechu i uświadamia, że tak naprawdę nie ma już gdzie uciekać.

„Virion” to spin-off jednej z najlepszych polskich serii fantasy uwielbianej przez czytelników – „Achaja”. Andrzej Ziemiański jak zwykle nie zawodzi. Poznańscy fani autora będą mieli niepowtarzalną okazję, aby osobiście porozmawiać o fascynującym świecie stworzonym przez pisarza podczas spotkania w Empiku.

Andrzej Ziemiański – porzucił prestiżową karierę naukową i zajął się pisaniem książek. Już po kilku latach zdobył uznanie pół miliona Polaków czytających „Achaję” z wypiekami na twarzach.

17 października, godz. 18:00
Empik Plac Wolności
ul. Ratajczaka 44, Poznań

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.