Grunwald

Pomóżmy odbudować warzywniak na Opalenickiej

Tyle zostało z warzywniaka  Foto: Facebook / Agnieszka Ziolkowska

W nocy z poniedziałku na wtorek straż pożarna dostała od mieszkańców kilkanaście zgłoszeń o pożarach na poznańskim Grunwaldzie. Na ul. Opalenickiej został podpalony warzywniak. W wyniku pożaru zawalił się dach, zniszczone zostały lodówka, meble i towar. Kolejne pożary zgłoszono na ulicach: Bukowskiej, Swoboda, Świt, Ognik, Białej i Marcelińskiej.

Na rogu Opalenickiej od lat działał i funkcjonował warzywniak pana Łukasza Podlaskiego. Do poniedziałku, kiedy to w nocy jakiś podpalacz urządził sobie rajd po dzielnicy (18 podpaleń!), a Pan Łukasz i jego rodzina stracili źródło utrzymania.

Jak sąsiedzi chcemy pomóc Panu Łukaszowi odbudować warzywniak!

W Rychtownia Studiu Urody, Winiarnii “Pod Czarnym Kotem” i Klubie Dragon możecie się dorzucić do puszki na wsparcie odbudowy warzywniaka. Za chwilę ruszamy też z akcją crowdfundingową. Okażmy solidarność, pomóżmy odbudować warzywniak na Opalenickiej!

Zaprojektowany przez arch. Iwo Borkowicza nowy warzywniak to pawilon z daszkiem, dzięki czemu w sezonie powiększy się powierzchnia sklepu i będzie można eksponować warzywa na zewnątrz, a także i wygodnie usiąść.

Więcej o akcji pomocy Panu Łukaszowi na profilu na Facebooku – kliknij tutaj.

Użyte w artykule zdjęcia: Iwo Borkowicz, Facebook / Agnieszka Ziolkowska

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz