POZnań

Poznanianka w ekologicznej europejskiej sztafecie

Ola&Cesar  Foto: materiały prasowe

Poznanianka Ola Buszmak wraz z Césarem Gonzálezem Cruzem z Meksyku w przyszłym tygodniu wyruszy na trasę 10. etapu ekologicznej sztafety eneloop ambassadors tour.

Dwanaście 2-osobowych zespołów przemierza Europę w tygodniowych odcinkach. Cel to budowanie świadomości środowiskowej i wsparcie ochrony zagrożonych gatunków zwierząt i roślin. Polubienia na fanpage wyprawy zostaną zamienione na kwotę do 21 tysięcy euro na ten cel.

Zgodnie z wytycznymi wyprawy, polsko-meksykańska drużyna wybrała przyjazny środowisku środek transportu – rowery, na których w ciągu tygodnia pokona 560 km. Ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko jest jednym z ważnych punktów wyprawy. Jednocześnie zespół będzie starał się przyciągnąć jak największą liczbę fanów, których polubionia (“like”) przełożą się na sumę wsparcia na rzecz ekologicznego celu (1 like = 1 euro).

Ola ma 21 lat, mieszka w Poznaniu, gdzie studiuje na 4. roku stomatologii na poznańskim Uniwersytecie Medycznym. Jest zapaloną podróżniczką i pasjonatką sportów. „Jesteśmy z Césarem doświadczonymi i dość nieprzewidywalnymi podróżnikami.

Często zdarza się nam podejmować decyzję o wyruszeniu w podróż z dnia na dzień, tak jak w przypadku eneloop ambassadors’ tour” – śmieje się Ola. „Zazwyczaj unikamy utartych szlaków, by w pełni cieszyć się spokojem i pięknem natury. Ponadto oboje z Césarem wierzymy, że ludzie przychodzą na świat by pomagać innym, dlatego tym chętniej bierzemy udział w sztafecie” – dodaje.

Zespół wyrusza 24 sierpnia z Kolonii, 31 sierpnia przekaże pałeczkę kolejnej drużynie w sztafecie.

Sztafeta wystartowala 22 czerwca z Gdańska i przebiega przez dwanaście krajów europejskich, liczy ponad 6 tysięcy km. W Polsce gościła ponadto w Warszawie i Krakowie. Uczestnicy pokonują trasę na różne sposoby: na piechotę, korzystając z rowerów, rowerów elektrycznych, żeglując czy też autostopem. Ważny jest wybór przyjaznego środowisku środka transportu.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe, eneloop ambassadors' tour / facebook

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz