Sport

Piękny medal poznańskiego maratonu

Medal 19. Poznań Maratonu  Foto: POSiR / materiały prasowe

Okrągły o średnicy 7,5 centymetra, grubości 7 milimetrów i wadze 160 gram, z czerwoną wstążką opatrzoną wizerunkiem orła – tak w skrócie można opisać medal 19. Poznań Maratonu. Lecz to nie wszystko, co można powiedzieć o tegorocznym medalu.

Podobnie jak w latach poprzednich nawiązuje on do ważnego dla Wielkopolski wydarzenia historycznego. Wydarzenie to, z uwagi na jego znaczenie, po 10 latach ponownie zagościło na rewersie medalu poznańskiego Maratonu – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor biegu

100 lat temu, dokładnie 11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków – Państwo Polskie narodziło się na nowo i po 123 latach niewoli Polska powróciła na mapę świata.

14 października 2018, medal upamiętniający setną rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego zawiśnie na piersiach uczestników przekraczających linię mety, maratonu, który wraz z koszulką i torbą będzie stanowił dopełnienie kolekcji.

19. Poznań Maraton dbędzie się 14 października. Opłata startowa do końca września wynosi 150 zł. Zapisy: https://runner.marathon.poznan.pl/run/join/6/choose

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak, POSiR / materiały prasowe

Tagi:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz