Polonia Poznań w Ekstralidze!

1 liga: Medyk II Poznań - Polonia Poznań 0:1 - Konin 27.05.201  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
1 liga: Medyk II Poznań - Polonia Poznań 0:1 - Konin 27.05.2018 r.

Zawodniczki Polonii Poznań pokonały w niedzielę rywalki z Medyka II Konin, 1:0. Tym samym poznanianki awansują do piłkarskiej Ekstraligi kobiet.

Był to bez wątpienia najważniejszy mecz w sezonie o największym „ciężarze gatunkowym”. Nasze zawodniczki poradziły sobie z presją i stanęły na wysokości zadania wygrywając w Koninie 0:1. Polonia, która od połowy poprzedniej rundy była liderem dowiozła prowadzenie do końca i awansowała do Ekstraligi.

W spotkaniu nie brakowało okazji do zdobycia bramek przez obie drużny. W 49. minucie Alicja Busza wyprowadziła poznanianki na prowadzenie, które do końca spotkania się nie zmieniło.

1 liga: Medyk II Poznań – Polonia Poznań 0:1 (0:0)