K U L T U R A

Hardcore’owy Hatebreed zagra u Bazyla

Knock Out Productions prezentuje koncert Hatebreed w Poznaniu! Hardcore’owa grupa dowodzona przez charyzmatycznego Jameya Jastę wystąpi 16 czerwca w poznańskim klubie U Bazyla.

Niewiele jest zespołów, które tak sprawnie poruszają się między hardcore’em, metalcore’em, punkiem i thrashem. Do tych, którzy sztukę tego poruszania się opanowali w sposób mistrzowski. Grupa powstała w 1994 roku w stanie Connecticut i ma rzesze oddanych fanów na całym świecie.

W naszym kraju formacja gościła kilkanaście miesięcy temu, dając kapitalny koncert w Warszawie. Sceną rządził rzecz jasna wielki mały człowiek, czyli Jamey Jasta, frontman Hatebreed, który wzrostu jest niewielkiego, ale ma za to wielką charyzmę i ponadprzeciętną inteligencję, co znajduje odbicie zarówno w tekstach piosenek kapeli, w wywiadach z nim, jak i w rozmowach, które Amerykanin przeprowadził z innymi muzykami na potrzeby autorskiego podcastu (m.in. z Kirkiem Hammettem, Robem Halfordem). Jameya wspierają w kapeli dwaj muzycy, z którymi zakładał Hatebreed, czyli basista Chris Beattie i gitarzysta Wayne Lozinak oraz dwaj muzycy, którzy dołączyli już w XXI wieku – Matt Byrne (perkusja) i Frank Novinec (gitara prowadząca).

Ostatnią studyjną płytą Hatebreed jest pochodząca z 2016 roku “The Concrete Confessional”. W 2017 roku jubileusze obchodziły dwa wcześniejsze wydawnictwa kapeli – “Satisfaction Is The Death Of Desire” (20-lecie) i “Perseverance” (15-lecie).

Kiedy: 16 czerwiec 2018, godzina 18:30
Gdzie: Poznań, u Bazyla, ul. Norwida 18A
Ceny: 70/80 zł

Użyte w artykule zdjęcia: mat. pras. / Knock Out Productions

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz