K U L T U R A

II Koncert Muzyki Filmowej nad Wartą

II Koncert Muzyki Filmowej nad Wartą dedykowany dzieciom odbędzie się na Cyplu Warty – przy Przystani miejskiej (most B. Chrobrego, ul. Estkowskiego) w sobotę, 2 czerwca 2018 r. o godzinie 17:00.

Wystąpią CoOperate Orchestra w blisko 50-osobowym składzie pod batutą Adama Domurata z solistkami – Hanią Stach oraz Zofią Miksą-Kurowską. Wysłuchać będzie można kilkanaście znanych utworów muzycznych z bajek i filmów takich jak Król Lew, Pocahontas, Opowieści z Narnii, Piękna i Bestia, Kraina Lodu, Harry Potter, Gwiezdne Wojny i inne. Wstęp jest bezpłatny.

W trakcie koncertu będzie można wesprzeć symbolicznie zbiórkę charytatywną dla małego Ziemka z Poznania, który w tym roku obchodzi 7 lat, a który jest klasyfikowany jako dziecko z mózgowym porażeniem dziecięcym.

CoOperate Orchestra w ciągu wielu lat swojej działalności gościła na licznych międzynarodowych festiwalach w Polsce i za granicą, koncertując z wieloma wybitnymi artystami i prezentowała swój dorobek muzyki filmowej na wielu niezwykłych wydarzeniach (m.in. Koncert z udziałem Disneya w 2016r., oraz kilkudziesięciu koncertach muzyki filmowej w całej Polsce).

Hania Stach jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, ze specjalizacją – wokal. Jest to artystka obdarzona pięknym głosem o charakterystycznej barwie. Szerokiej publiczności znana jest jako uczestniczka 2 edycji idola. Od ponad 14 lat na scenie, wydala 2 solowe albumy „Hania Stach” oraz „ Moda”. Występowała na Festiwalu Top Trendy w Sopocie. We wpółpracy z W.Disneyem wokalistka nagrała polskie wersje do piosenek z filmu High School Musical oraz Bambii 2.

Zofia Miksa-Kurowska ukończyła Szkołę Muzyczną I stopnia w rodzinnym Giżycku oraz Szkołę Muzyczną II stopnia w Olsztynie. Następnie związała się z Akademią Muzyczną w Poznaniu, gdzie rozpoczyna ostatni rok studiów magisterskich na specjalizacji Rytmika. Studiując równocześnie Wokalistykę Jazzową na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej kształci się zarówno od strony klasycznej, jak i rozrywkowej.

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter, materiały prasowe, Piotr Bedliński / materiały UMP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz