Aglomeracja

Bez tolerancji dla piratów drogowych

Tuż przed weekendem policjanci w całej Wielkopolsce rozpoczną akcję Prędkość – ZERO TOLERANCJI. To już kolejna taka zapowiedź, a powodem ma być wciąż duża liczba kolizji i wypadków na drogach.

Policyjna akcja prowadzona będzie w czwartek i piątek (22-23.03). Jak zapowiadają mundurowi będą nieugięci wobec osób łamiących przepisy prawa ruchu drogowego. Jazda zgodnie z przepisami i warunkami na drodze, jak podkreślają, może bardzo wpłynąć na zmniejszenie liczby kolizji i wypadków.

Na wielkopolskich drogach wciąż dochodzi do wypadków, w których giną ludzie i w związku z tym, istnieje konieczność powtarzania wielokrotnie podejmowanych działań ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym – wyjaśnia Maciej Święcichowski z wielkopolskiej Policji – pamiętać należy, iż nieodpowiednie przygotowanie do podróży, brawurowa jazda, niedostosowanie prędkości, do obowiązujących norm prawnych kodeksu drogowego bądź do panujących na drogach warunków atmosferycznych, może doprowadzić do utraty panowania nad pojazdem, co skutkuje niebezpieczeństwem zagrożenia zdrowia, a nawet ludzkiego życia.

Policjanci zapowiadają, że będą zwracać uwagę i surowo karać każdego kierowcę, który prowadząc nieodpowiedzialnie stwarza zagrożenie na drodze. Apelują oni również, by przestrzegać ograniczeń wynikających ze znaków drogowych, a także zachowywać szczególną ostrożność na drogach, dostosowując prędkość do zmieniających się warunków atmosferycznych.

 

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / ag, © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz