BizNews

Sklepy Piotr i Paweł z silnym wsparciem

Sklep Piotr i Paweł  Foto: Sklep Piotr i Paweł

Założona w Poznaniu sieć sklepów Piotr i Paweł przeżywa od jakiegoś czasu problemy. Spółka szuka inwestora strategicznego, a ułatwić to miało przejęcie 100% udziałów przez fundusz TFI Capital Partner. Teraz zawarto także porozumienie z dwoma bankami, które mają zwiększyć zakres finansowania poznańskiej spółki. Czy dzięki temu sieć sklepów nie tylko przetrwa, ale ma szansę na rozwój?

Zawarte umowy z BZ WBK oraz ING wraz z pozyskaniem pod koniec lutego inwestora finansowego w postaci funduszy TFI Capital Partners wyposażają sieć Piotr i Paweł w gotówkę oraz instrumenty zabezpieczające możliwości prowadzenia działalności handlowej – przekonuje Robert Krzak, Wiceprezes Zarządu Grupy Piotr i Paweł – dzięki wyśmienitej współpracy z bankami mamy czas na dostosowanie do nowej rzeczywistości, a zaufanie tych profesjonalnych instytucji finansowych do Piotra i Pawła powinno być kolejnym pozytywnym sygnałem dla ubezpieczycieli.

Na mocy porozumienia banki te zwiększają zakres finansowania, SGB Bank potwierdza stabilność limitów finansowych, a fundusze zarządzane przez TFI Capital Partners zobowiązały się do podwyższenia kapitału sieci. Ma to zapewnić stabilizację sytuacji po nieoczekiwanym w branży handlowej istotnym ograniczeniu przez ubezpieczycieli limitów na transakcje między sieciami a ich dostawcami.

Sieć Piotr i Paweł nadal też szuka inwestora strategicznego. Jak już informowaliśmy zebrano już wstępne oferty potencjalnych inwestorów strategicznych. Obecnie trwają procesy due diligence, po których nastąpi wybór inwestora. Zamknięcie etapu procesu przed rozpoczęciem uzyskiwania zgody UOKiK planowane jest do końca bieżącego półrocza.

Widzimy zainteresowanie przystąpieniem do procesu także nowych podmiotów – dodaje Adam Chełchowski, Prezes Zarządu TFI Capital Partners – unikatowy na polskim rynku charakter marki Piotr i Paweł, liczna grupa wiernych i zadowolonych klientów, rodzinny charakter firmy i jej prawie 30-letnia historia, jak również dobre perspektywy rozwoju to czynniki, które budują wartość dla wszystkich interesariuszy, zarówno dla funduszy zarządzanych przez TFI Capital Partners jako inwestora finansowego i obecnie formalnego właściciela Grupy Piotr i Paweł, jak również dla przyszłego inwestora strategicznego, a także dla dostawców, klientów czy pracowników.

Sieć Piotr i Paweł, która powstała w Poznaniu w 1990 roku, to w tej chwili ponad 140 sklepów. Współtwórcami firmy są bracia Piotr i Paweł Woś, którzy w ramach polskiej firmy rodzinnej z małego lokalnego sklepu w Poznaniu stworzyli jedną z wiodących sieci supermarketów.

Uruchomienie pozyskanego finansowania pozwoli nam na osiągnięcie komfortu finansowego, co w najbliższych dniach umożliwi nam przywrócenie działalności operacyjnej do normalnego trybu i skupienie się na dokończeniu procesu pozyskania inwestora strategicznego – podsumowuje Wiceprezes Robert Krzak.

Użyte w artykule zdjęcia: Sklep Piotr i Paweł

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz