Play off: MUKS Poznań z tarczą

Pomarańczarnia MUKS Poznań - Tęcza Leszno (65:59) - Poznań 1  Foto: Budzik Poznański / Wojciech Budzik
Pomarańczarnia MUKS Poznań - Tęcza Leszno (65:59) - Poznań 10.03.2018 r.

Poznanianki odniosły pierwsze zwycięstwo w play-off’ach pokonując Tęczę Leszno 65:59.

W pierwszej części spotkania poznaniankom wyraźnie brakowało dokładności w podaniach. Rywalki skrzętnie to wykorzystały wygrywając pierwszą kwartę. W drugiej kwarcie za sprawą Weroniki Papiernik straty gospodyń zmalały do 21:23. Po chwili był już remis, jednak Tęcza zdołała odskoczyć na pięć oczek. Dziewięć sekund przed końcem MUKSiary wyrównały, ale za sprawą trafienia, równo z syreną, Magdaleny Rzeźnik to rywalki schodziły na przerwę  przewagą.

Po przerwie lepiej w grę weszły poznanianki, jednak to Tęcza nadal zdobywała więcej punktów. Widać było, że zawodniczki MUKS-u próbowały przełamać dobrze dysponowane rywalki. Niestety czwartą kwartę przegrały. Początek czwartej kwarty to zmniejszanie strat. Dopiero celny rzut z linii rzutów osobistych Sylwii Siemienas wyprowadził poznanianki na prowadzenie. Obie drużyny grały bardzo nieskutecznie. W końcówce meczu za trzy trafiła Weronika Woźniak i kolejne celne osobiste sprawiły, że MUKS odniósł pierwsze zwycięstwo w fazie play-off.

Pomarańczarnia MUKS Poznań – MKS Tęcza Leszno 65:59 (15:21, 15:11, 16:18, 19:9)

Użyte w artykule zdjęcia: Budzik Poznański / Wojciech Budzik