BizNews

Duży Ben chce być większy

Sklep Duży Ben w Poznaniu  Foto: Duży Ben / Patryk Wisniewski

Sieć sklepów z alkoholem Duży Ben, znana już dość dobrze w Poznaniu, chce powalczyć o klientów w miastach całej Polski. Właścicielem marki jest spółka Eurocash z Komornik. Jak przyznają jej przedstawiciele Duży Ben i niezależni przedsiębiorcy są gotowi na ekspansję w całym kraju.

Pierwszy Duży Ben został otwarty przy ul. Hetmańskiej w Poznaniu w maju 2016 roku. W tej chwili w stolicy Wielkopolski działa 10 sklepów. Są też sklepy w Swarzędzu oraz Gorzowie Wielkopolskim.

Dzięki franczyzie placówki z charakterystycznym logo pojawią się w miastach w całej Polsce, a oferta współpracy skierowana jest do przedsiębiorców prowadzących zarówno sklepy alkoholowe, jak i ogólnospożywcze z licencją na sprzedaż alkoholi – przekonuje Eurocash – każdy kto rozważa specjalizację w tej kategorii, ale też osoby, które nie mają jeszcze własnego lokalu, będzie mógł dołączyć do sieci Duży Ben.

Duży Ben to stworzony od podstaw przez Eurocash format sklepu z alkoholem.

Sklepy te mają wyróżniać takie rozwiązania jak Winomat, czyli specjalny automat winny, który pozwala na spróbowanie wina przed zakupem, czy piwny tap pozwalający na zakup piwa prosto z beczki nalanego do butelki. Oprócz marek dużych producentów alkoholi, znajdziemy tutaj także m.in. piwa rzemieślnicze. Duży Ben to stworzony od podstaw przez Grupę Eurocash format sklepu z alkoholem.

Zgodnie z założeniami mamy powinniśmy mieć możliwość zrobienia tutaj zakupów na różne okazje, od wieczornego piwa po pracy, przez spotkanie ze znajomymi, po urodziny czy nawet wesele. Oprócz alkoholu kupimy tutaj także napoje, przekąski i akcesoria.

Niezależne badania,  wskazują, że sprzedaż w placówkach Duży Ben jest średnio prawie 50% wyższa niż w innych sklepach alkoholowych, a w kategoriach wino czy whisky nawet kilkukrotnie wyższa – podkreśla Eurocash.

Do spółki z Komornik należą też między innymi sieci sklepów franczyzowych ABC, Delikatesy Centrum, Lewiatan, Euro Sklep i Groszek. Teraz na podobnej zasadzie ma być rozwijany Duży Ben.

Użyte w artykule zdjęcia: Duży Ben / Patryk Wisniewski, facebook / Duży Ben

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz