POZnań

Łańcuch Życia i bimba #dlaEryka

Łańcuch Życia #dlaEryka  Foto: lepszyPOZNAN / gsm

Ponad 100 osób utworzyło Łańcuch Życia #dlaEryka na ulicy Półwiejskiej. To jedno z wydarzeń organizowanych w ramach akcji zbierania bejmów na lek dla chorego na raka nastolatka. W sobotę niemal przez cały dzień jeździć też będzie po Poznaniu specjalna bimba.

Eryk o uczeń gimnazjum w Antoninku. To właśnie uczniowie i nauczyciele z tej szkoły są bardzo zaangażowani w akcję pomocy dla niego. Dołączyli też mieszkańcy osiedla, ale również inne okoliczne szkoły.

Zbiórka pieniędzy rozpoczęła się w styczniu i trwać będzie do końca lutego. Celem jest zebranie ponad 600.000 złotych na leczenie Eryka. To dla niego jedyna szansa, by mógł kiedyś zrealizować swoje marzenia. Bez tego kosztownego leczenia może niestety nie mieć takiej szansy.

Łańcuch Życia #dlaEryka nie był pierwszą inicjatywą ludzi zaangażowanych w akcję pomocy dla chorego nastolatka, a w planach są kolejne wydarzenia. Wszystko ma zwrócić uwagę jak największej ilości mieszkańców Poznania, choć nie tylko, na zbiórkę bejmów. Łańcuch tworzyło ponad 100 osób, ale dołączali też do niego przechodnie, którzy wrzucali pieniądze do puszek. Ile było takich osób? Trudno policzyć, ale bardzo dużo.

Jesteśmy wdzięczni za każdą przekazywaną kwotę, liczy się każda złotówka – przekonywali organizatorzy – każdy wpłaca ile może, a każdy taki gest przybliża nas do celu, jakim jest lek dla Eryka.

Kolejnym wydarzeniem jest specjalna bimba #dlaEryka, która będzie jeździła po Poznaniu w sobotę. Zatrzymywać się będzie na różnych pętlach, a na niektórych mają się odbywać specjalne koncerty. Także w samym tramwaju przygotowano kilka niespodzianek. Podczas jazdy kasowniki nie będą czynne, bo jedyną opłatą za przejazd będzie dobrowolny datek do puszki.

Także w sobotę odbywać się będzie zbiórka krwi #dlaEryka w Bogdanowie, a na plaży w Lusowie kąpiel morsów. To ostatnie wydarzenie odbędzie się w niedzielę o 12:15.

Pieniądze na lek #dlaEryka można wpłacać na konto:
Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi w Poznaniu
PKO S.A. IV Oddział Poznań 72 1240 3220 1111 0000 3528 6598
hasło: „ ERYK PIASECKI”

lub poprzez stronę siePomaga, którą znajdziesz klikając tutaj.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN / gsm, fb / #dlaEryka

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz