K U L T U R A

Walki diabłów z aniołami! Staromiejskie Jasełka na Gołębiej

Jasełka Szkoły Baletowej  Foto: Robert Frąckowiak / materiały prasowe

Jeżeli komuś podobał się Orszak Trzech Króli, to z pewnością znakomicie będzie się bawił podczas oryginalnych Jasełek przygotowanych przez uczniów Szkoły Baletowej z ul. Gołębiej. To także kulturalna propozycja przedłużenia świątecznej atmosfery!

Młodzi artyści zapraszają na przedstawienie, podczas którego tańcem i słowem opowiedzą historię sprzed ponad dwóch tysięcy lat! W widowisku znajdą się piękne taneczne sceny zwiastowania i narodzenia, ale także humorystyczne wątki jak choćby walki diabłów z aniołami czy wizyta kolędników.

Świąteczny spektakl na Gołębiej to zawsze wielkie wydarzenie, w przygotowanie którego zaangażowani są także nauczyciele i rodzice działający w Towarzystwie Przyjaciół Szkoły Baletowej.

Szkole zależy pokazywaniu osiągnięć zdolnych uczniów, a także na promocji tańca i historycznej tradycji – podkreśla Magdalena Ignaszak, przewodnicząca Towarzystwa, a także laureatka projektu Rady Osiedla – Dobry Sąsiad na Starym Mieście.

W Jasełkach udział bierze kilkudziesięciu młodych aktorów, którzy występują w oryginalnych kostiumach. Doskonałe przygotowanie tancerzy to efekt wielu prób pod muzycznym kierownictwem Teresy Kaczmarek.

Jasełka odbędą się w czwartek, 11 stycznia, w Szkole Baletowej przy ul. Gołębiej o godzinie 17:00. Wstęp wolny. Przedsięwzięcie dofinansowane zostało z budżetu Rady Osiedla Stare Miasto.

Użyte w artykule zdjęcia: Robert Frąckowiak / materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz