Dobry mecz koszykarek Lidera Swarzędz

Mecz koszykarek Lidera Swarzędz  Foto: Marcin Madanowski

W sobotnie popołudnie koszykarki Lidera Swarzędz rozgrywały mecz ligowy w dalekim Wodzisławiu. Olimpia przystępowała do tego spotkania po 3 kolejnych zwycięstwach, a Liderki osłabione.

Trener Anna Talarczyk rozpoczęła piątką: Dedio, Nowicka, Gurzęda, Iwanowicz i Urbaniak. Początek to wyrównana gra kosz za kosz, ale niestety wielkopolskie zawodniczki nie trafiały z czystych pozycji. Po 7 minutach swarzędzanki objęły 6 punktowe prowadzenie 19:13, by za chwilę przegrywać 20:19.

Ostatecznie po 10 minutach Lider był lepszy o jedno oczko. Druga kwarta to najgorsza odsłona dla Liderek, gospodynie grały kombinacyjnie, a swarzędzanki nie mogły poradzić sobie z Agatą Majką i Ewą Canert łapiąc kolejne przewinienia. Do przerwy Olimpia prowadziła 46:39.

Od trzeciej kwarty Liderki zaczęły bardzo dobrze bronić, pozwoliły gospodyniom rzucić tylko 20 punktów – 14 w 3 kwarcie i tylko 6 w czwartej. Swarzędzanki grały mądrze i cierpliwie, dobrze dzieliły się piłką i wymuszały kolejne przewinienia rywalek skutecznie trafiając rzuty wolne. Aż 5 trójek trafiła Marta Nowicka, która zdobyła najwięcej punktów dla Lidera – 23.

Pozostałe punkty zdobywały: Urbaniak 16 (8zb), Stefańczyk 11 (4 przechwyty), Gurzęda 8 (2×3, 5as), Kotula 8, Dedio 5 (6as), Rutkowska 4, Iwanowicz 2, Banach 1 (5zb, 4as, 2bl), Siwińska 0. Zwycięstwo to pozwoliło Liderkom wskoczyć na 2 miejsce w ligowej tabeli.

Olimpia Wodzisław – Lider Swarzędz 66:78.

W środę 20 grudnia w Aleksandrowie Łódzkim rozegrany zostanie ostatni wyjazdowy mecz ligowy w 2017 r.

Użyte w artykule zdjęcia: Marcin Madanowski