Aglomeracja

Odbudujmy razem Zuom

W listopadzie na ulicy Kościelnej spłonął Zuom, miejsce stworzone przez Kubę, zwanego Karlosem, gdzie jak sam mówił chciał uciec od pracy w korporacji.

Na stronie Polak Potrafi powstała zbiórka pieniędzy na odbudowę Zuomu.

Moja buda z bułkami, Zuom, spłonęła. Doszczętnie. Reakcje ludzi chętnych do pomocy są takie, że codziennie chce mi się ryczeć. Z Waszą pomocą chcę odbudować Zuom już nie tylko dla siebie, ale też dla Was. Po pożarze okazało się, że Ci wszyscy wspaniali ludzie chcą mi pomóc! Jedni oferują mi pieniądze, inni meble czy sprzęt. Nawet kilku restauratorów z okolicy obiecuje zrobić zrzutę.
Zuom zbudowałem, żeby uciec od etatu, a w pracy czuć się jak w domu. Bez głupich zasad wielkiej korporacji, bez stresów. Po prostu chciałem smażyć burgery.
Teraz, po tych wszystkich reakcjach, chcę zrobić coś dla Was. W Team Zuom (albo Tim Zuom, bo nazwa musi być po mojemu 😉 nie będę już chował się w kuchni bojąc się ludzi. Nie po tych Waszych reakcjach. Będę Was karmił i miłował, bo to co zaserwowaliście mi po pożarze, było sto razy bardziej gorące niż ogień, który wszystko spalił.

Na co potrzebne są pieniądze?

W Zuomie spaliło się prawie wszystko. Udało się uratować kilka elementów wystroju, może uda się odratować grill, ale z niektórych rzeczy nie było co zbierać.

Kontenery – z nich najłatwiej będzie mi odbudować budę. Jeden używany kosztuje około 3000 zł. Chcę postawić 3, więc potrzebuję na nie około 9000 zł.
Wyciąg z okapem i montażem – musi być dobry, żeby wygodnie się jadło i gotowało, a taki kosztuje aż 9000 zł.
Potrzebuję też 4 lodówki i 2 zamrażalniki. Mięso i bułki sezonuję, by były jak najlepsze, więc miejsce na przechowywanie jest niezbędne. Używany sprzęt kupię za około 4000 zł.
Wyposażenie kuchni (robot kuchenny, noże, deski, młynek itd.).
Ocieplenie – jeden z moich klientów zaoferował się pomóc w tej kwestii, więc być może ten koszt odejdzie.
Wyposażenie pomieszczeń – w moim domu nie ma nowych rzeczy. Staram się żyć jak najbardziej eko i korzystać tylko z już wcześniej używanych rzeczy. Tak samo powstał Zuom i to samo planuję zrobić w Team Zuom. Nie uniknę jednak kupna kilku żarówek, zamków itp. Na rzeczy używane też muszę mieć trochę grosza, bo biorę je najczęściej z pobliskiego złomowiska.
Podatek i koszty prowadzenie firmy. Wiadomo jak jest. Trzeba płacić.

Jeżeli chcecie pomóc, wejdźcie na https://polakpotrafi.pl/projekt/team-zuom

Użyte w artykule zdjęcia: Polak Potrafi / materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz