Piłka nożna: Kolejne 3 punkty Polonii

Polonia Poznań - KS Raszyn  Foto: sportowy-poznan.pl / Elżbieta Skowron

W 5. kolejce pierwszej lig kobiet grupy północnej Polonia Poznań pokonała KS Raszyn 3:2 (2:1).

Mecz, który kosztował wiele nerwów nie tylko zawodniczki i kadrę trenerską, ale również kibiców. I nie wiem – czy to za sprawą sędzin, których to brak zdecydowania doprowadzał chwilami do bardzo agresywnej gry, czy nasza – tak silna wola wygranej z liderem grupy. Wynik rozstrzygnięty w ostatnich minutach choć już w pierwszej połowie powinniśmy prowadzić znacznie wyżej. Kilka fajnych akcji, których nie umieliśmy zakończyć umieszczeniem piłki w siatce przeciwniczek zemściło się i musieliśmy do ostatnich minut walczyć o zwycięstwo. Nerwowość ,agresja i determinacja zakończona wulkanem radości ze zdobytych 3 punktów- tak w skrócie podsumowałabym to 90 minut. Zwycięstwo po tak ciężkim meczu smakuje jeszcze bardziej – mówi Justyna Czudzińska – sekretarz klubu.”

Kolejne spotkanie poznanianki rozegrają w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie spotkają się z Dargfilem. Na ulice Harcerską piłka wróci 15 października, gdy do Poznania przyjedzie UKS SMS Łódź.

Polonia odniosła dziś ważne ligowe zwycięstwo. Przed pierwszym gwizdkiem oba zespoły wyczuwały jaka jest ranga spotkania, zespół z Raszyna chciał obronić fotel lidera a Polonia wygrać spotkanie. Pierwsza połowa meczu mogła dla nas być już zakończona bezpiecznym wynikiem gdyby udało się wykorzystać sytuację bramkowe .Byliśmy przygotowani na walkę, dowodem jest to że po straconej bramce zespół realizował konsekwentnie założenia taktyczne, co było widoczne w tym że Polonistki tworzyły przewagę na połowie rywalek. Cieszymy się z tej zasłużonej wygranej a myślami jesteśmy już w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie gramy mecz 7 października w najbliższą sobotę – mówił po spotkaniu Maciej Wąsikiewicz, prezes klubu.

TS Polonia Poznań – KS Raszyn 3:2 (2:1)

Bramki: Jędraszyk, Liczbińska, Nowak Marysia

KS Polonia Poznań: Monika Marczak (80′), Monika Nowak, Krystyna Cywińska, Klaudia Jędraszyk, Katarzyna Siejka, Laura Czudzińska, Zuzanna Filipiak (62′), Karolina Grześkowiak (75′), Paulina Liczbińska (89′), Zuzanna Sawicka (62′), Alicja Zając – rezerwa: Samia Issa (80′), Renata Nowak (62′), Maria Nowak (75′), Anna Machowiecka (89′), Anna Jacewicz (62′), Joanna Maćkowiak, Aleksandra Tyl (90’+2)

KS Raszyn: Julia Błażejowska, Monika Kowalska (60′), Magdalena Fornalczyk, Weronika Bekker, Marta Majszczyk, Sylwia Młodzianowska, Kamila Niewiadomska (46′), Justyna Piskorz, Martyna Ściegienna, Eliza Stawicka (65′), Sylwia Usnarska – rezerwa: Sylwia Brzezińska (60′), Karolina Usnarska, Magda Zielińska (65′), Iwona Boros, Agnieszka Żmudzka (46′)

Użyte w artykule zdjęcia: sportowy-poznan.pl / Elżbieta Skowron