POZnań

Zakończenie sezonu na Przystani

Przystań rzeczna Stary Port  Foto: Ewelina Jaśkowiak

Lato dobiegło końca. Za nami pracowity sezon na Przystani Poznań. Co prawda działamy do 15.10, ale już teraz w – ostatnią sobotę września – zapraszamy do wspólnej biesiady przy muzyce na żywo. Spotkajmy się i porozmawiajmy nad rzeką. Na pikniku nie zabraknie grillowanych kiełbas i piwnego poczęstunku, a zabawy i animacje dla dzieci uprzyjemnią czas najmłodszym. O kulturalne doznania zadba Przemek Mazurek i Paweł Głowacki.

Przemek Mazurek to poznański autor piosenek, a także aranżer, pedagog i twórca inicjatyw muzycznych. Stworzył cykl Wieczorów z Piosenką Nieobojętną, które od ponad trzech lat cieszą się dużą popularnością w jeżyckim klubie Cafe Dylemat, a także nowe spotkania pt. Śpiewamy Polskie Piosenki (Klub Krąg). Powołał również do życia literacki kabaret Klub Szyderców Bis, który można spotkać na poznańskich scenach.
Autorski program Przemka pt. “Trzeba coś robić”, którego fragmenty usłyszymy, to kilkanaście liryczno-kabaretowych propozycji na to, co można w życiu robić lub czego się wystrzegać. Większość piosenek z tego programu została nagrodzona na festiwalach związanych z piosenką literacką i artystyczną.

Nie zabraknie również akcentów żeglarskich, a Przemkowi towarzyszył będzie wspaniały instrumentalista – Paweł Głowacki (kontrabas, banjo, mandolina).

Okolice Przystani Rzecznej Stary Port to miejsce, które w XX wieku tętniło życiem. Zanim jednak weszliśmy w nowe stulecie, zaprzestano przeładunków i zamknięto port.

Od kilku lat Miasto Poznań wraz z wodniakami i miejskimi aktywistami czynią starania, aby na powrót ożywić śródmiejski rejon Warty. Tym razem już nie jako przeładowni, ale miejsca rekreacji dla mieszkańców. Tak było także i w tym sezonie! Przystań Rzeczna Stary Port rozpoczęła pracę w kwietniu i będzie działała do 15 października 2017. Wodniacy mają możliwość bezpłatnego portowania łodzi, całodobową ochronę obiektu, punkt gastronomiczny i kontener sanitarny. Rozbudowie uległa też tegoroczna infrastruktura, dlatego jednocześnie może cumować tu znacznie więcej jednostek. Mieszkańcy korzystają z wypożyczalni sprzętu wodnego – i to nawet ci, którzy nie posiadają patentu sternika.

Użyte w artykule zdjęcia: Ewelina Jaśkowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz

Kalendarium