Na widelcu Stare Miasto

Caffe Bimba przenosi się na Półwiejską

Cafe Bimba na Zielonej  Foto: lepszyPOZNAN.pl / TD

Caffe Bimba była pierwszą w Poznaniu kawiarenką działającą w zabytkowym wagonie bimby. Właśnie przenosi się z ulicy Zielonej na Półwiejską.

Zyski z działalności niewielkiej tramwajowej kawiarni w poprzedniej lokalizacji nie pozwalały na utrzymanie przedsięwzięcia. Usytuowanie bimby na handlowym deptaku powinno pomóc poznańskiemu przedsiębiorcy. To także okazja  na działania promujące historię tego fyrtla.

Pierwszą kawę zaserwowano tutaj w maju 2014 roku. Lokalizacja wydawała się wtedy dobrym pomysłem. Zielony wagon stanął na ulicy Zielonej na torach, którymi kursowały takie właśnie tramwaje na linii numer 5.

Wagon ten został wyprodukowany w 1951 roku, a w 1966 roku trafił do Poznania i służył przez 38 lat najpierw jako wagon liniowy, później szkoleniowy, a u schyłku swego życia jako wagon do robót torowych. Ze stanu inwentarzowego został skreślony w 2004 roku i przez 10 lat jako wrak czekał w zajezdni przy ul. Fortecznej na swoje lepsze czasy.

Teraz zapadła jednak decyzja o przeniesieniu wagonu, w którym działała Caffe Bimba, z ulicy Zielonej na Półwiejską. Będzie teraz stać w pobliżu Starego Browaru. Z powodu prac przy odpowiednim przygotowaniu, które potrwają do piątku 25 sierpnia, terenu fragment deptaku jest w tej chwili zagrodzony.

Transport wagonu z ul. Zielonej i jego montaż na ul. Półwiejskiej prowadzone będą nocą – informuje Zarząd Dróg Miejskich – w tym czasie objazd dla rowerów i pojazdów upoważnionych wyznaczono ul. Kościuszki, Rybaki i Kwiatową.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / TD, T. Dworek,

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz