Aglomeracja

500+ Poznań

banknoty  Foto: sxc

Rozpoczął się nabór wniosków do programu 500+. Władze Poznania spodziewają się, że w tym roku zgłosić się może nawet 60.000 osób.

Przyznana już pomoc finansowa w ramach tego rządowego programu obowiązuje rok. By otrzymywać ją dalej trzeba ponownie złożyć wniosek. Będą one rozpatrywane indywidualnie. Od dzisiaj również przyjmowane są wnioski na świadczenia rodzinne, alimentacyjne oraz stypendia szkolne.

Wszystkie flepy należy złożyć osobiście w Poznańskim Centrum Świadczeń bądź, w przypadku świadczenia 500+ poprzez portale Emp@tia, ZUSu lub bankowość elektroniczną. W tym przypadku wymagany będzie Profil Zaufany bądź podpis elektroniczny. Komplet dokumentów można również wysłać listem poleconym.

Chcąc oddać dokumenty osobiście, należy udać się do siedziby Poznańskiego Centrum Świadczeń przy ul. Wszystkich Świętych 1 lub przy ul. Małachowskiego 10. Można też to zrobić w salach obsługi klienta przy ul. Libelta i 28 Czerwca’56.

By uniknąć długiego oczekiwania można umówić się na spotkanie w PCŚ telefonicznie dzwoniąc pod numer 61 646 33 44 bądź wypełniając formularz, który znajdziecie klikając tutaj. Już dzisiaj umówionych w ten sposób jest ponad 2.500 spotkań.

Już w maju rozpoczęliśmy kampanię Umów się, nie czekaj, w ramach której pracownicy naszego urzędu obdzwonili już 16.000 mieszkańców i wysłali ponad 10.000 sms, aby przypomnieć poznaniakom o konieczności składania nowych wniosków – informuje Grzegorz Karolczyk z Poznańskiego Centrum Świadczeń.

Stan kolejki i czas oczekiwania na złożenie wniosku w danym momencie można również sprawdzić w każdej chwili na stronie pcs-poznan.pl.

Wnioski o świadczenia rodzinne można składać od do 30 listopada. W przypadku świadczeń w ramach programu 500+ termin ten upływa 30 października.

Użyte w artykule zdjęcia: sxc

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz