Komorniki

Zaproszenie do Szreniawy na spotkanie z kejtrami i nie tylko

Pokaz wyszkolenia kejtrów policyjnych  Foto: KWP

Pokazy wyszkolenia policyjnych koni i kejtrów, zabytkowych maszyn rolniczych, czy otwarcie kukurydzianego labiryntu. To tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na nas w Muzeum Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie w najbliższą niedzielę.

Wraz z gospodarzami Muzeum oraz Wydziałem Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zapraszamy na plenerowe wydarzenie rekreacyjno-edukacyjne Bezpieczeństwo naszą wspólną sprawą.

Liczne konkursy i zabawy o charakterze prewencyjnym pozwolą ich uczestnikom zweryfikować wiedzę i umiejętności w zakresie elementarnych zasad bezpieczeństwa – wyjaśniają poznańscy policjanci – przy wsparciu dowództwa 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu i Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu będą mieli Państwo możliwość zobaczenia sprzętu wykorzystywanego przez żołnierzy i strażaków podczas codziennej służby.

Ciekawie zapowiada się również efektowny pokaz wyszkolenia policyjnych kejtrów, który przyciąga zawsze wuchtę wiary.

Policjanci zaprezentują także wykorzystywane w codziennej służbie radiowozy, motocykle, łodzie i specjalistyczny sprzęt.

Oczywiście nie zabraknie również maskotki wielkopolskiej Policji, czyli Sierżanta Pyrka, który wraz z zespołem Profilaktyki Społecznej KWP w Poznaniu stawiać będzie na edukację od najmłodszych lat – dodają szkieły.

Sporo atrakcji przygotowało też samo Muzeum Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie. Tutaj także jednym z tematów jest bezpieczeństwo m. in. przy pracach rolniczych, w ruchu drogowym, miejscach pracy i wypoczynku.

Podczas tego festynu wyjaśniane będą i demonstrowane zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a Państwowa Inspekcja Pracy na specjalnie przygotowanym stanowisku udziela porad w zakresie BHP wszystkim zainteresowanym.

Warto będzie także z pewnością uczestniczyć w pokazach zabytkowych maszyn rolniczych, które będą prezentowane na terenie folwarcznym.

Tradycyjnie zostanie także uruchomiony labirynt kukurydziany – zapowiadają gospodarze – nie zabraknie również typowo rekreacyjnych punktów w postaci wyznaczonych miejsc piknikowych, stoisk gastronomicznych oraz handlowych.

Festyn odbędzie się na terenie Muzeum Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie w niedzielę 16 lipca od 11:00 do 17:00 – zapraszamy! Program znajdziesz poniżej.

Oto ramowy program tego wydarzenia:

11:00 – otwarcie labiryntu kukurydzianego

11:30 – pokaz pracy lokomobili „Hipolina” – teren w pobliżu ekspozycji Zaopatrzenie wsi w wodę (folwark)

11:45 – pogadanka „Czy pies musi gryźć?”

13:00 – pokaz wyszkolenia psów – Wielkopolska Komenda Policji – polanka koło skansenu pszczelarskiego

13:30 – Capella Canta Brass

14:00 – prezentacja zabytkowych maszyn i urządzeń – podwórze folwarczne

14:30 – wręczanie nagród dla najlepszych przewodników z psami

14:45 – Capella Canta Brass

15:15 – pokaz pracy lokomobili „Hipolina” – teren w pobliżu ekspozycji Zaopatrzenie wsi w wodę (folwark)

15:30 – Blue Voice – duet instrumentalno-wokalny

16:00 – pokaz pracy lokomobili „Hipolina” – teren w pobliżu ekspozycji Zaopatrzenie wsi w wodę (folwark)

16:30 – Blue Voice – duet instrumentalno-wokalny

Użyte w artykule zdjęcia: KWP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz