POZnań

Lato w mieście. Wolne miejsce na półkoloniach

Półkolonie na Chwiałce  Foto: POSiR

W poniedziałek rozpoczął się pierwszy turnus miejskich półkolonii. Trwają zapisy na kolejne turnusy, najbliższy rusza 3 lipca. Wolne miejsca są też na bezpłatnych spływach kajakowych i wycieczka za miasto.

Bowling, unihokej, piłka nożna, gry i zabawy sportowe, pływanie – to tylko niektóre z dyscyplin sportowych, które uprawiają uczestnicy półkolonii. Miejscem zbiórki jest zawsze oddział Chwiałka, ale organizatorzy oferują dzieciom także wypady do ciekawych miejsc w Poznaniu, jak Zoo, Brama Poznania czy kino. Dziś na przykład odwiedzili Jump Arenę.

Koszt półkolonii to 350 złotych za pięciodniowy turnus, natomiast posiadacze karty rodziny dużej zapłacą tylko 200 złotych. W ramach opłaty dzieci mają zapewnione posiłki, opiekę medyczną, ubezpieczenie, bilety wstępu na wszystkie atrakcje oraz pamiątkowe koszulki i nagrody. Kolejne turnusy zaczną się 3 lipca, 10 lipca i 21 sierpnia.

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji przyjmują również zapisy na bezpłatne spływy kajakowe i wycieczki za miasto. W programie są cztery spływy na trasach: Poznań-Mściszewo (26 czerwca), Krzyż-Drezdenko (5 sierpnia), Kościan-Mosina (20 sierpnia) i Rogalinek-Poznań (26 sierpnia). 22 lipca odbędzie się także wycieczka do Parku Dzieje koło Murowanej Gośliny, natomiast 6 sierpnia można skorzystać z oferty wyjazdu do Zoo Safari w Borysewie. Na wszystkie wyjazdy organizator zapewnia nieodpłatny transport autokarem. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegółowe informacje o programie i zapisach można znaleźć na stronie internetowej www.posir.poznan.pl w zakładce Akcja Lato oraz pod numerem telefonu 61 877 23 29.

Użyte w artykule zdjęcia: POSiR

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz