POZnań

Archeolog zostanie Honorowym Obywatelem Miasta Poznania

Ratusz  Foto: TD

W tym roku Honorowym Obywatelem Miasta Poznania zostanie prof. Hanna Kóčka-Krenz z Instytutu Archeologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Tytuł jest wyrazem uznania dla jej wybitnych osiągnięć naukowych z zakresu historii wczesnego średniowiecza ze szczególnym uwzględnieniem prac badawczych na Ostrowie Tumskim w Poznaniu i odnalezienia rezydencji pierwszych Piastów. O tym wyróżnieniu zadecydowali poznańscy radni podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta.

W porządku obrad było też głosowanie nad przyznaniem tytułów Zasłużeni dla Miasta Poznania.

Radni zadecydowali, ze tytuły otrzymają: Jerzy Hamerski – twórca teatru i szkoły “Łejery”, za pracę polegającą na wychowywaniu młodzieży poprzez sztukę; prof. Jan Skuratowicz – historyk sztuki za w popularyzowanie wiedzy o architekturze Poznania; prof. Marek Jemielity – za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kardiologii i transplantologii, w tym dokonanie pierwszego przeszczepu serca w Klinice Kardiochirurgii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu,

Wśród wyróżnionych jest także prof. Wojciech Müller – grafik i plastyk, były rektor Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, za wieloletnią pracę akademicką i osiągnięcia artystyczne ze szczególnym uwzględnieniem dokonań na rzecz rozwoju swojej uczelni.

Wyróżnione zostało także Caritas Archidiecezji Poznańskiej – za pełną poświęcenia posługę charytatywną, ze szczególnym uwzględnieniem działalności dotyczącej osób bezdomnych.

Tytuły wręczane są 29 czerwca podczas uroczystej sesji Rady Miasta Poznania w Ratuszu.

Użyte w artykule zdjęcia: TD, UMP

Koronawirus

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz