Tramwaje. Koniec remontu na Dębcu. Utrudnienia na Przybyszewskiego.

Autor: miarecki. Poznań, 20 Kwietnia 2017

Od poniedziałku 24 kwietnia tramwaje linii nr 2, 9, 10 i 11 wracają na Dębiec, natomiast od 1 maja czekają nas utrudnienia w komunikacji na Przybyszewskiego.

Pętla na Dębcu po remoncie

W dniach od 1 maja do 11 maja prowadzone będą remonty przejazdów przez torowiska na ulicy Przybyszewskiego – w rejonie ulic Marcelińskiej i Szamarzewskiego. W związku z tym zmienione zostaną trasy linii tramwajowej nr 7 oraz linii autobusowych nr 45, 69 i 93.

23 kwietnia zakończą się prace prowadzone na torowisku na ul. 28 Czerwca 1956r. Od poniedziałku, 24 kwietnia, tramwaje linii 2, 9, 10 i 11 kursować będą po trasach sprzed remontu, a linia T2 ulegnie likwidacji.

Kolejne remonty zaplanowano na dni od 1 do 11 maja br. na ul. Przybyszewskiego. Prace obejmą przejazdy przez torowisko na skrzyżowaniach z ulicami Marcelińską i Szamarzewskiego. Zostanie tam wymienione torowisko i nawierzchnia drogi przy torach.

W związku z pracami wprowadzone zostaną zmiany w organizacji transportu publicznego.

Linia nr 7: ZAWADY – … – Hetmańska – Reymonta – Grunwaldzka – BUDZISZYŃSKA

Linia nr 45: DWORZEC ZACHODNI – … – Reymonta – Grunwaldzka – Grochowska – Marcelińska – … – KACZA
W kierunku Kacza-Dworzec Zachodni – trasa bez zmian

Linia nr 69: OS. KOPERNIKA – … – Promienista – Grochowska – Bukowska – Zwierzyniecka – OS. ŁOKIETKA
W kierunku os. Łokietka-os. Kopernika – trasa bez zmian

Linia nr 93: Autobusy jadące w kierunku os. Jana III Sobieskiego nie będą wjeżdżać w torowisko na rondzie Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

Utworzone zostaną tymczasowe przystanki na ul. Przybyszewskiego po zjeździe z ronda Jana Nowaka-Jeziorańskiego w kierunku północnym.

Użyte w artykule zdjęcia: TD, Tomasz Wierzbicki

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.