K U L T U R A

Teatralny Golęcin

Teatralny Golęcin  Foto: Asocjacja2006

Bezpłatne warsztaty i pokazy teatralne dla młodzieży, dorosłych i seniorów odbędą w Centrum Zjawisk Teatralnych. Już po raz trzeci Teatr Asocjacja 2006 zaprasza na Teatralny Golęcin!

Teatralny Golęcin

Warsztaty poświęcone są spotkaniom teatralnym, muzycznym i tanecznym, które pozwalają rozwinąć pasje, zdobyć umiejętności i spotkać się we wspólnym działaniu oraz pracować różnymi technikami okołoteatralnym. Celem zajęć jest wspieranie w teatrze aktora, tancerza, twórcę lalek teatralnych, ale warsztaty mogą przydać się każdemu w codziennym życiu.

Do dyspozycji adeptów sztuki będą znani artyści i edukatorzy związani z Poznaniem i Bytomiem. Motywem przewodnim III edycji jest pamięć.

Teatralny Golęcin

10 czerwca, godz. 18.00 „Czym jest prawda”

Pokaz teatralny Dobrawy Deczkowskiej (scenografia) i Janusza Stolarskiego (reżyseria, rola aktorska), inscenizacja – duet

Spektakl oparty na poszukiwaniach dwojga autorów, w którym może wydarzyć się wszystko, a samego finału nie są w stanie przewidzieć nawet oni sami. Impulsem do powstania spektaklu stała się powieść Michaiła Bułhakowa Mistrz i Małgorzata.

11 czerwca, godz. 18.00 Perpetuum mobile

3 etiudy teatru tańca: Tuż przed snem Agaty Jędrzejczak i Agnieszki Krauze, Przeczucie Dominiki Gryz i Mirandy Walczak, Wyprawa Omara Karabuluta i Justyny Przybylskiej. Stworzone zostały we współpracy pedagogów Sylwii Hefczyńskiej-Lewandowskiej i  Piotra Tetlaka oraz studentów Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu PWST Kraków oraz UAP Wydziału Architektury Wnętrz i Scenografii w Poznaniu.

13 czerwca, godz.18.00 „ Rogi czyli dylematy Arlekina”

W spektaklu zaproponowanym przez Teatr Pracownia Lalek, choć twórcy odwołują się do włoskiej komedii dell’arte, to jednak w charakterystyczne role wcielają się lalki. Aktorzy grają jednocześnie postacie z żywego planu a także są animatorami lalek. Zmianę postaci symbolizują maski, tak charakterystyczne dla komedii dell’arte. W spektaklu pojawiają się także klasyczne dla komedii dell’arte postacie – są dwaj starcy – niedołężny Pantalon i jego przyjaciel Dottore, jest opiekujący się Pantalonem sprytny Arlekin, zakochany w bystrej służącej Kolombinie, jest eteryczna, szukająca miłości Pani i bęcwał-samochwał Kapitano. Jest także intryga….

9 września, godz. 20.00 „IXXI La lotta continua”

Twórcy widowiska podkreślają, że bodźcem do jego powstania są wydarzenia z 11 września 2001 roku, jednak istotą spektaklu jest zrozumienie samego siebie oraz tego, kim możemy się stać w obliczu zagrożenia. Spektakl w formie tanecznego transu ostrzega nas, że nic w świecie nie jest tylko białe i czarne, a każdy z nas w przeciągu chwili może stać się zarówno ofiarą terroryzmu, jak i terrorystą. Jest to spektakl nie tylko o poszukiwaniu korzeni terroryzmu tego bezpośredniego, o twarzy zamachowca. To przede wszystkim poszukiwanie korzeni strachu, który pod pozorem “obiektywnych” wiadomości determinuje nasze “wolne” życie i zamyka w więzieniu naszego umysłu.

Teatralny Golęcin – 8 V-22 VI i 9 IX – Centrum Zjawisk Teatralnych, ul. Golęcińska 9.

INFORMACJE: www.asocjacja2006.pl

Użyte w artykule zdjęcia: Asocjacja2006

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz

Kalendarium