Tydzień Azjatycki – tylko dla dorosłych

Autor: miarecki. Poznań, 3 Kwietnia 2017

Kto z nas nie pamięta magicznych opowieści ze słynnych „Baśni tysiąca i jednej nocy” oraz historii Szeherezady? W najbliższy czwartek będziemy mogli przenieść się do krainy magicznych historii, a to za sprawą studentów Katedry Studiów Azjatyckich Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza i Księgarni Bookarest.

Tydzień Azjatycki - baśnie dla dorosłych w Starym BrowarzeSpotkanie w ramach Tygodnia Azjatyckiego poprowadzą studenci turkologii i arabistyki Uniwersytetu im. Adama Mackiewicza w Poznaniu, wprowadzając słuchaczy w egzotyczny świat nieznanej literatury orientu.

Pod rzeźbą Mitoraja w Starym Browarze będzie można posłuchać m.in. baśni kirgiskich, arabskich – humorystycznych opowiadań obyczajowych na temat relacji małżeńskich, czy tureckiego opowiadania obyczajowego Ömera Seyfettina pt. “Przysięga”, będące wspomnieniem z dzieciństwa autora z końca XIX wieku

Fragmenty tekstów czytane będą zarówno w oryginale jak i w całości, w przekładzie polskim, który studenci przygotowali specjalnie na to wydarzenie. Spotkanie dedykowane jest osobom dorosłym, udział w nim jest bezpłatny.

Czytanie baśni arabskich pod Mitorajem, 6 kwietnia 2017, godzina 18:00, Atrium Starego Browaru, wstęp wolny

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe Starego Browaru
Koronawirus

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.