K U L T U R A

Klimatyczny koncert ku pamięci George’a Michaela

Kasia Rościńska i Michał Szafraniec - In Memory of George Mic  Foto: © Karolina Kiraga

Koncert upamiętniający twórczość jednego z najważniejszych wokalistów lat osiemdziesiątych ale nie tylko. W Auli UAM zebrały się prawdziwe tłumy, by posłuchać największych przebojów George Michaela w wykonaniu polskich artystów.

George Michael zmarł 25 grudnia ubiegłego roku. Pamięć o nim trwa i po jego największe przeboje sięgają inni. W sobotę w Auli UAM odbył się koncert z orkiestrą kierowaną przez Grzegorza Urbana a wokalu użyczyli Kasia Rościńska, Maciej Starnawski oraz Michał Szafraniec.

Urodzony w Wielkiej Brytanii wokalista greckiego pochodzenia szybko stał się ikoną popu za sprawą debiutu w grupie Wham założonej w roku 1983. To właśnie dzięki temu zespołowi świat usłyszał takie przeboje jak „Wake Me Up Before You Go Go” czy „Last Christmas”. Późniejsza solowa twórczość Georga Michaela przyniosła takie przeboje jak „Carless Whisper”, „Faith”, „Father Figure”, czy „Freedom 90”.

Organizator przygotował niecodzienną niespodziankę dla publiczności. Wszyscy przybyli na koncert mogli skosztować ulubionego drinka George Michaela

Jak zapowiada organizator koncertu, prawdopodobnie jesienią powtórzy wydarzenia, więc ci, którzy nie zdobyli biletów na prapremierę widowiska, niech wyczekują zapowiedzi na naszym portalu.

Użyte w artykule zdjęcia: © Karolina Kiraga

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz