K U L T U R A

Moda na filozofowanie

Spotkanie klubu Filozofuj!  Foto: Karolina Jankowska  / filozofuj!

Ponad 70 osób uczestniczy w cyklicznych spotkaniach Klubu „Filozofuj!” Odbywające się co dwa miesiące debaty służą przede wszystkim popularyzacji filozofii, ale także zachęcają do większej refleksyjności oraz rozwijają krytyczne myślenie.

Spotkanie klubu Filozofuj!

Klub „Filozofuj!” w Poznaniu powstał w 2016 roku z inicjatywy czasopisma „Filozofuj!”. W wielu miastach Polski istnieją podobne przedsięwzięcia, m. in. w Gdańsku, Szczecinie, Warszawie, Katowicach.

Za każdym razem są zapraszani prelegenci, najczęściej zawodowi filozofowie, którzy reprezentują odmienne spojrzenie na dany temat. Początkowo dyskutują między sobą i odpowiadają na pytania. W drugiej części spotkania włącza się publiczność z własnymi pytaniami, wątpliwościami i przemyśleniami.

Debaty organizowane są w oparciu o tematy numerów czasopisma „Filozofuj!”, które są dostępne za darmo na stronie internetowej. Omawiane już były takie zagadnienia jak wolna wola, prawda, nauka – informuje Bartosz Kurkowski, koordynator Klubu.

Najbliższe spotkanie klubu odbędzie się 9 marca 2017 r., o godz. 18.00 w Centrum Kultury Amarant przy ul. Słowackiego 19. Dotyczyć będzie kultury, a zaproszonymi prelegentami są kulturoznawca, dr Cezary Kościelniak oraz prof. Roman Kubicki z Instytutu Filozofii UAM.

Użyte w artykule zdjęcia: Karolina Jankowska / filozofuj!

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz