Wygrany sparing Lecha

Lech Poznań - Sokół Kleczew 8:0 - Poznań 14.01.2017 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
Lech Poznań - Sokół Kleczew 8:0 - Poznań 14.01.2017 r. (n/z: Dawid Kownacki)

Zawodnicy Nenada Bjelicy pokonali dzisiaj, podczas meczu sparingowego, drużynę Sokoła Kleczew, 8:0. Teraz poznaniaków czeka dwunastodniowe zgrupowanie na Cyprze.

Od początku spotkania spotkania wyraźnie przeważali poznaniacy. Po 15 minutach gry na bramkę Sokoła strzelił Kędziora, ale bramkarz gości odbił piłkę o poprzeczkę, a poprawił Tomczyk, który wyprowadził lechitów na prowadzenie. Jedenaście minut później lechici podwyższyli prowadzenie znowu za sprawą Tomczyka, napastnik Kolejorza wykorzystał bardzo dobre dośrodkowanie z lewej strony boiska debiutującego w Lechu Kostevycha.

Po przerwie na boisku pojawiło się kilku zawodników, którzy mecz rozpoczęli na ławce. Wśród nich byli m.in. Tymoteusz Puchacz, a także Tamas Kadar. Już w 62. minucie spotkania faulowany przed szesnastką był Kostevych i ten sam zawodnik chwilę później uderzeniem z rzutu wolnego zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach Kolejorza. Dosłownie chwilę później wynik podwyższył Gutierrez. Dwie minuty później samobójczą bramkę zdobył Górski. Lechici nie spoczęli na laurach i kolejne bramki zdobywali  Trałką Kownacki.

LECH POZNAŃ – SOKÓŁ KLECZEW 8:0 (2:0)

Bramki: Tomczyk (15), Tomczyk (26), Kostevych (67), Gutierrez (69) , Górski (71), Trałka (82), Kownacki (84 – rzut karny), Kownacki (89)

Lech Poznań: Miłosz Mleczko – Tomasz Kędziora, Dariusz Dudka (46. Jan Bednarek), Lasse Nielsen (46. Maciej Wilusz), Vlodymyr Kostevych – Abdul Aziz Tetteh (46. Łukasz Trałka), Victor Gutierrez – Marcin Wasielewski, Radosław Majewski (46. Tamas Kadar), Mihai Radut (46. Tymoteusz Puchacz) – Paweł Tomczyk (46. Dawid Kownacki)