Sport

Kolejny remis Polonii

Polonia Poznań - KPP Bydgoszcz  Foto: materiały prasowe

W 9. kolejce I Ligi Kobiet “Grupy północnej” w piłce nożnej Medyk II Konin zremisował bezbramkowo z Polonią Poznań.

Rezerwy aktualnego mistrza Polski są najlepiej poukładanym taktycznie zespołem w pierwszej lidze. Mimo, że jest to drugi zespół, to regularnie grają w nim zawodniczki, które walczą o mistrzostwo Polski. Chcąc grać otwarty futbol narazilibyśmy się na niebezpieczne kontrataki. Z tego powodu, założeniem na mecz była gra niską obroną i próba gry z kontrataku. Należą się ogromne słowa pochwały dla moich zawodniczek, które doskonale realizowały założenia na dzisiejsze spotkanie. Dziewczyny wspierały siebie na boisku i mobilizowały do jeszcze większego wysiłku. Mimo, że jesteśmy przyzwyczajeni do prowadzenia gry, dzisiaj musieliśmy skupić się na grze obronnej. Ostatecznie nie straciliśmy bramki i główne założenie zostało wykonane. Zdobyty punkt, może okazać się bardzo ważny w końcowej rywalizacji o pierwsze miejsce – powiedział po meczu Łukasz Nowak – I Trener.

W tej chwili Polonia zajmuje drugie miejsce w tabeli tracac 3 punkty do znajdującego się na pierwszym miejscu Unifreeze Górzno. W rozegranych do tej pory spotkań poznanianki straciły najmniej bramek ze wszystkich zespołów.

Medyk II Konin – Polonia Poznań 0:0

Skład: Dewicka – Filipiak (Liczbińska 58′), Jacewicz, Czudzińska, Grześkowiak – Kościelna (Kosiorek 58′), Sikora, Sawicka ( Nowak. R 70′), Zając, Czech ( Szafran 80′) – Busza ( Tyl 80′)

Tekst: Alicja Zając

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz