BizNews

Lidl x 600

Otwarcie 600 sklepu Lidl  Foto: Lidl

Klienci mogą już robić zakupy w najnowszym i najbardziej nowoczesnym sklepie sieci Lidl. Zastosowano w nim wiele rozwiązań, które mogą podobać się ekologom. To już 600 obiekt tej spółki, która jest obecna na polskim rynku już 14 lat, a swoją główną siedzibę ma w Tarnowie Podgórnym.

Otwarcie 600 sklepu LidlNajnowszy sklep z numerem 600 działa już na poznańskich Ogrodach przy ul. Wilkońskich. Został on wybudowany już według nowego projektu. Jest większy od znanych już sklepów tej marki, a nowością są między innymi toalety ze strefą pielęgnacji niemowląt.

Parking pomieści 120 samochodów, ale są tutaj także stojaki na rowery. Dodatkowo obiekt został zintegrowany z miejską infrastrukturą rowerową.

Przed sklepem wybudowano też 2 stacje do ładowania samochodów elektrycznych.

Sklep na poznańskich ogrodach został wyposażony w panele wykorzystujące energię słoneczną, a także gruntowe pompy ciepła. W stosunku do znanych już sklepów Lidla ten ma rozbudowaną, szklaną fasadę, która pozwala lepiej wykorzystywać światło dzienne. Sklep został wyposażony w specjalne czujniki, które w przypadku zbyt dużego natężenia światła uruchamiają żaluzje przeciwsłoneczne. W całym obiekcie wykorzystano oszczędny system oświetlenia LED.

Nowy sklep Lidla, jako jedyny obiekt w Polsce, otrzymał prestiżowy certyfikat BREEM NEW CONSTRUCTION 2016, definiujący standard najlepszych praktyk w zakresie zrównoważonego projektowania, budowania i użytkowania budynków – dodają przedstawiciele spółki.

 Otwarcie 600 sklepu Lidl

Użyte w artykule zdjęcia: Lidl

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz