Sport

Reprezentacja Polski zagra na stadionie w Plewiskach

Reprezentacji Polski kobiet U-19.  Foto: materiały prasowe

Stadion Gminnego Ośrodka Sportowego w Plewiskach będzie jedną z trzech aren zbliżającego się turnieju eliminacyjnego do mistrzostw Europy kobiet U-19. W dniach 15-20 września właśnie w Plewiskach oraz Wronkach i Grodzisku Wielkopolskim, wystąpią cztery drużyny walczące o awans do Elite Round: Polska, Armenia, Norwegia i Rumunia.

Reprezentacji Polski kobiet U-19.Stadion w Plewiskach nie po raz pierwszy gości reprezentację Polski, bo w niedalekiej przeszłości grali tutaj także młodzi polscy piłkarze. Teraz przyszedł czas na młode piłkarki.

Już w pierwszym dniu wielkopolskiego turnieju w Plewiskach odbędzie się mecz drużyn Norwegii i Armenii (czwartek, 15 września, godz. 16.00). Dwa dni później swój drugi mecz w imprezie rozegrają Polki, a ich rywalkami będzie faworyzowana Norwegia (sobota, 17 września, godz. 16.00).

Bardzo się cieszymy, że gramy ten turniej w Wielkopolsce. Co prawda naszą bazą będą Wronki, gdzie już wcześniej byliśmy na zgrupowaniu i stworzono nam znakomite warunki do treningu, a teraz rozegramy tu dwa pojedynki, to jednak z radością zagramy też w Plewiskach. Chcemy aby naszą grę zobaczyli też inni kibice, szczególnie ci z okolic Poznania – powiedział Marcin Kasprowicz, trener reprezentacji Polski kobiet U-19.

Wielkopolski turniej eliminacyjny do mistrzostw Europy wyłoni dwie najlepsze drużyny, które awansują do następnej rundy czyli Elite Round. Ta faza eliminacji do ME odbędzie się w pierwszej dekadzie kwietnia 2017 roku.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz