POZnań

Poznań Business Run już w niedzielę

Poznań Business Run 2015 - 06.09.2015 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
Uczestnicy biegu Poznań Business Run 2015 biegli ulicami Poznania - 06.09.2015 r.

W niedzielę 4 września blisko 3000 uczestników pobiegnie w 4. edycji charytatywnego biegu Poznań Business Run. W tym roku, po raz pierwszy, wyścig odbędzie się w parku Cytadela, dzięki czemu nie będzie powodować utrudnień w ruchu.

Bieg rozpocznie się w niedzielę o godzinie 10:00 spod dzwonu w parku Cytadela.

Zbieramy środki na to, żeby kupić protezy i pomóc potrzebującym, wrócić do pracy, do normalnego trybu życia. Do tej pory udało nam się pomóc 12 osobom. W zeszłym roku pobiliśmy rekord, bo zebraliśmy ponad milion złotych, przekazaliśmy je w pełni na zakup protez – mówi Wojciech Skrudlik, jeden z organizatorów biegu.

Po dwóch edycjach przed CK Zamek, organizatorzy postanowili zmienić lokalizację biegu, aby zapewnić więcej miejsca zarówno biegaczom, jak i kibicom. Główna część imprezy odbędzie się na trawniku przed dzwonem w parku Cytadela. Zmiana lokalizacji jest również ważna przez wzgląd na dotychczasowe ograniczenia w ruchu w centrum miasta. W tym roku uczestnicy będą mogli cieszyć się biegiem
w jednym z najpiękniejszych parków Poznania i nie powodować utrudnień.

Organizatorzy sugerują by w drodze na miejsce skorzystać z transportu publicznego. Przystanek tramwajowy Armii Poznań jest położony najbliżej startu i mety. Dla osób, które zdecydują się na przyjazd samochodem, przy ulicy Armii Poznań wydzielony zostanie specjalny pas parkingowy.

Poland Business Run to charytatywny bieg biznesowy w formie sztafety, który rozpoczyna się jednocześnie w siedmiu miastach Polski. Celem inicjatywy jest pomoc podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty wspierającej osoby, które w wyniku różnych zrządzeń losu zostały poddane amputacji.

W niedzielę o tej samej porze również w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Katowicach, Wrocławiu i Gdańsku biegacze staną do 4-kilometrowej sztafety. We wszystkich 7 miastach biec będzie łącznie 17 000 uczestników. Miejsca na tegoroczną edycję rozeszły się w ciągu 80 minut!

To jest fantastyczna impreza, integrująca środowisko biznesowe, pozwalająca pracownikom poczuć dumę z tego, że pracują w danym przedsiębiorstwie i pobiec razem w jednym zespole. Jednocześnie pomagamy potrzebującym – mówi Marcin Przyłębski, dyrektor Biura Obsługi Inwestorów UMP.

Co roku zbierane są pieniądze dla osób, które potrzebują wsparcia. Tegoroczna edycja PBR wesprze Sławka Szepielaka, Łukasza Mamcarza oraz Michała Żylińskiego. Historia każdego z nich jest inna, ale łączy ich utrata kończyn i potrzeba pomocy z naszej strony.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz