Aglomeracja

25 kilometrów kajakiem po Warcie – kto ma ochotę?

Metropolitalny spływ kajakowy  Foto: Metropolia Poznań

Ponad 160 osób będzie mogło pokonać 25 kilometrową trasę podziwiając uroku Warty. 3 września rozpocznie się już 6 Metropolitalny Spływ Kajakowy.

Poznańska Kajakowa Masa KrytycznaSpływ kajakowy jest cykliczną inicjatywą Stowarzyszenia Metropolia Poznań. W tym roku, około 25 km trasa przebiegać będzie na odcinku Poznań – Czerwonak – Mściszewo. Komandorem podobnie jak w latach ubiegłych, będzie Izabela Dylewska, wielokrotna medalistka olimpijska, mistrzostw świata i Europy. Impreza ma charakter rekreacyjny i może w niej wziąć udział niemal każdy.

Spływ rozpocznie się o 10:30 z plaży miejskiej na Chwaliszewie. O 12:00 planowany jest słodki poczęstunek w Czerwonaku przy Akwenie Marina. Do mety uczestnicy spływu dopłyną w okolicach godziny 14:30. W Mściszewie przewidziano ciepły posiłek i wręczenie pucharu metropolii dla uczestników, którzy wygrają wyścig.

Organizatorzy zapewniają transport do Poznania.

Koszt udziału w spływie: 60 zł osoba dorosła/40 zł dzieci (7-15 lat). Zapisy prowadzone są online przez formularz na stronie www.metropoliapoznan.pl, do 23 sierpnia 2016 lub do wyczerpania miejsc.

Poznańska Kajakowa Masa Krytyczna

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz

Kalendarium