Aglomeracja Murowana Goślina

Letnie wycieczki po Poznaniu i okolicach

Wycieczki po poznaniu  Foto: materiały prasowe

Grupa Przewodników PoPoznaniu.pl wzorem lat ubiegłych w lipcu zaprasza do opuszczenia miasta i wyprawy w odwiedziny do sąsiadów Poznania. Oczywiście po to aby zwiedzać.

Miłośnicy wycieczek zwiedzili już Puszczykowo i Owińska, tym razem przyszedł czas na Murowaną Goślinę. Na wszystkich, którzy chcieliby lepiej poznać tę miejscowość przewodnik będzie czekał w sobotę 9 lipca o godz. 11 na dworcu kolejowym w Murowanej Goślinie. Wystarczy znaleźć oprowadzającego i dołączyć do grupy!

Tym razem zajrzymy na skraj Puszczy Zielonki. – zaprasza Andrzej Bartczak przewodnik z PoPoznaniu.pl i dodaje: – Nasz spacer będzie przebiegał od najstarszej części miasta, odwiedzimy zabytkowe kościoły św. Jakuba i św. Ducha. Na pewno opowiemy wiele ciekawych historii, a wycieczkę zakończymy na nowym osiedlu mieszkaniowym Zielone Wzgórza, gdzie zobaczymy, jaki efekt przyniosła budowa „miasteczka” z rynkiem i ratuszem w 2. połowie XX wieku.

Przewodnicy oczywiście nie porzucają Poznania. Tradycyjnie aż do końca września odbywać się będą weekendowe letnie wycieczki nazywane “Pokoziołkami”.

Swoją nazwę spacery zawdzięczają temu, że rozpoczynają się o 12:05, chwilę po tym jak koziołki skończą się trykać na ratuszu. – wyjaśnia Hanna Słotwińska z PoPoznaniu.pl i opowiada co będzie można zobaczyć podczas wycieczek: – W soboty zwiedzający wyruszają na “trasę królewską”, która obejmuje okolice Starego Rynku, w niedziele przewodnicy zapraszamy na “trasę cesarską”, która przez plac Wolności prowadzi do Dzielnicy Zamkowej. Każda wycieczka odbywa się w języku polskim i angielskim, a oprowadzający czeka na chętnych przed wejściem do ratusza.

Spacery odbywają się w konwencji “free walking tour” – wstępne zapisy nie są wymagane, a wycieczka odbywa się niezależnie od liczby uczestników i pogody. Na zakończenie można podziękować przewodnikowi napiwkiem.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz