Puszczykowo Sport

Angie CUP w Puszczykowie

ANGELIQUE KERBER  Foto: Copyright © 2016 Frank Molter
Die Kielerin Angelique Kerber präsentiert stolz die Trophäe nach dem Gewinn der Australian Open. Foto: Frank Molter

W najbliższy weekend w Puszczykowie odbędzie II edycja turnieju Angie CUP 2016, którego twarzą jest Angelique Kerber. W imprezie weźmie udział kilkadziesiąt zawodniczek z całego świata, które będą walczyć o nagrody o łącznej wartości 10 tys. dolarów. Dla kibiców wstęp na wydarzenie jest darmowy.

Angelique Kerber, Wielkopolanka, tenisistka grająca na co dzień w barwach reprezentacji. To dzięki niej w tej Puszczykowie powstał jeden z kluczowych obiektów tenisowych w Polsce, na którym rozgrywane były między innymi mecze prestiżowego Pucharu Davisa. To także na tutejszych kortach Kerber trenuje przed najważniejszymi zawodami, a teraz razem ze swoją akademią tenisową organizuje wyjątkową sportową imprezę – II Międzynarodowe Mistrzostwa Puszczykowa Kobiet w Tenisie ITF, czyli Angie CUP.

W dniach od 4 do 6 czerwca przeprowadzimy turniej eliminacyjny z udziałem 48 zawodniczek, a od 6 do 12 czerwca rozgrywany będzie turniej główny z pulą nagród w wysokości 10 tys. dolarów – mówi dyrektor turnieju Henryk Gawlak. – Swój udział potwierdziło wiele świetnych tenisistek nie tylko z Polski, ale z całego świata. Zapowiada się naprawdę ciekawa rywalizacja – dodaje.

Emocje towarzyszyć będą zarówno tenisistkom, jak i publiczności, na którą czekają nie tylko rozgrywki turniejowe, ale i dodatkowe atrakcje. Tegoroczna edycja Angie CUP została bowiem poszerzona o imprezy towarzyszące przeznaczone dla dzieci, a także prezentować się będą rożne firmy sponsorujące turniej.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz