Mistrz Polski nie dla poznańskich zawodniczek lacross

Mistrzostwa Polski w lacross - Poznań Hussars Ladies - Kosynier  Foto: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Finałowy mecz o mistrzostwo Polski w kobiecym lacross odbył się w niedzielny upalny dzień na boiskach AWF.Poznań Hussars Ladies musiał pogodzić się z porażką z zawodniczkami Kosynierek Wrocław. Mecz zakończył się wynikiem 3:2 (0:2).

Poznanianki do przerwy prowadziły z wrocławiankami 2:0 i nikt nie przypuszczał, że szala przechyli się na korzyść Kosynierek. Po zmianie stron ekipa ze stolicy Dolnego Śląska zaczęła odrabiać straty i dopięła swego w ostatniej minucie spotkania.

Po raz pierwszy o medale MP walczono w formule turnieju finałowego. Za rok być może będzie tak samo, ale na pewno inaczej będzie wyglądała runda zasadnicza rozgrywek. Według trenera poznańskiej drużyny, Marcina Basińskiego, rozwój Lacrosse w Polsce jest bardzo dynamiczny i związany z przyszłorocznym wydarzeniem we Wrocławiu, czyli Igrzyskami Sportów Nieolimpijskich.

W poznańskim klubie obecnie organizowany jest nabór zawodniczek. – Kandydatki do gry zapraszamy na treningi, a męskiej drużynie życzymy jeszcze lepszego występu niż nasz. Może brzydka płeć pomści naszą porażkę z Kosynierkami – powiedział trener Poznań Hussars Ladies, Marcin Basiński.