Dębiec

Bezpłatny serwis rowerowy na Dębcu

Bezplatny serwis rowerowy na Dębcu  Foto: RedPark materiały prasowe

W sobotę 21 maja na poznańskim Dębcu działać będzie darmowy serwis rowerowy. Wykwalifikowani serwisanci wykonają bezpłatne przeglądy, a w razie potrzeby naprawią jednoślady – nowe i stare, małe i duże, „górale” i „składaki”.

Kamera wsteczna dla roweruDarmowy serwis rowerowy będzie stacjonować przy ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 382. Od godziny 10.00 do 14.00 właściciele jednośladów mogą liczyć na regulacje mechanizmów oraz naprawy, w tym: smarowanie łańcucha czy regulacje przerzutek i hamulców.

Poznaniacy coraz chętniej przesiadają się na jednoślady. Na Dębcu rowerowym aktywnością sprzyja sąsiedztwo parku Dębina oraz bliskość tras rowerowych. Warto przypilnować, żeby nasz sprzęt był w pełni sprawny, zwłaszcza teraz, gdy sezon rowerowy rozpoczął się na dobre – dodaje – mówi Roma Peczyńska, organizatorka wydarzenia.

Rower wymaga regularnego przeglądu bez względu na to czy spędził zimę „aktywnie”, czy też stacjonował w rowerowni lub piwnicy.

Sprawność naszego roweru to gwarancja bezpiecznej jazdy. Przede wszystkim trzeba nasmarować łańcuch, sprawdzić stan klocków hamulcowych i zużycie opon. Warto również upewnić się czy wszystkie śrub są dokręcone, czy nie ma groźnych luzów – mówi Arek Wojtysiak z Bike Workshop.

Poznaniacy wykręcili sobie rowerowe stojaki

2 komentarzy

kliknij by dodać komentarz

  • mam nadzieje, ze nie bede musiala skorzystac, w sumie to moja indianka jeszce ani razu sie nie zepsula, ale fajnie, ze taki punkt jest:)

  • ja kupilam rower,wiec mam 2 lata gwarancji, to chyba nie bedzie potrzebne. bo chyba jest tak, ze jak naprawiasz rower poza autoryzowanym punktem to tracisz gwarancje? poprawcie mnie jesli sie myle. tak czy siak zostalo mi jeszcze 1.5 roku nieplacenia za naprawy;)