Aglomeracja

500 plus – 500 bus

500 bus  Foto: WUW

W Środzie i Kleczewie urzędnicy pomagali mieszkańcom składającym wnioski i odpowiadali na pytania dotyczące programu „Rodzina 500 plus”. Wojewoda uruchomił także specjalny 500 bus, którym urzędnicy wizytują miejsca składania wniosków w Wielkopolsce.

500 plus Od piątek od rana urzędnicy Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kleczewie przy pięciu przygotowanych stanowiskach przyjmowali mieszkańców gminy. Do godziny 10.00 złożono około 40 wniosków. Większość z nich rodzice wypełnili wcześniej.

Gmina od dłuższego czasu prowadziła kampanię informacyjną, rozdawała wnioski m.in. w szkołach. Urzędnicy umawiali także klientów telefonicznie. W Kleczewie objętych programem jest blisko 1150 dzieci, w całej Wielkopolsce – około 350 tysięcy. Do końca dnia MGOPS przyjął 71 wniosków.

W Środzie Wlkp. wnioski przyjmowane są w nowym pomieszczeniu, przystosowanym do obsługi rodziców z dziećmi. Stanowiska podzielono na te, przy których rodzice wypełniają na drugie i kolejne dziecko oraz na takie wymagające analizy załączników.

Przez cały dzień urzędników samorządowych wspierał przygotowany przez wojewodę zespół „500 busa”. Jego zadaniem była pomoc mieszkańcom Środy Wlkp. i promocja rządowego programu. Składanie wniosków już dziś cieszyło się dużą popularnością – wpłynęło ich blisko pół tysiąca.

Program 500 plus

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz