Mistrz Mistrz! UAM!

Finał Ekstraklasy: AZS UAM Poznań - UJ Kraków  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Po raz pierwszy w swojej karierze Futsalistki AZS UAM Poznań dotarły do najwyższego miejsca Ekstraklasy Futsalu Kobiet. W zakończonym dziś sezonie poznanianki pokonały AZS UJ Kraków 2:1 (0:0).

To nie był najpiękniejszy finał – mówił po spotkaniu trener Wojciech Weiss – ale, wygrywa ten, kto strzeli więcej bramek i my wygraliśmy.

Od samego początku krakowianki mocno naciskały gospodarzy. To Kraków dyktuje tempo, to Kraków ma piłkę. Drużyna z Poznania próbuje zaskoczyć przeciwnika kontratakami. W 13. minucie Alicja Zając nie wykorzystuje sytuacji sam na sam z bramkarką Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Po przerwie pierwsza na listę strzelczyń zapisuje się Alicja Zając. Mocno poddenerwowany Kraków przyciska poznanianki i trzy minuty później Anna Zapała zaskakuje strzałem z dystansu i UAM Poznań remisuje 1:1. Na szczęście poznanianki nie tracą wigoru i nie dają się już zdominować. W 37. minucie bramkę na miarę złota zdobywa Monika Marczak.

Miejsce trzecie rozgrywek sezonu 2015/2016 przypada dla ISD-AJD Gol Częstochowa, a czwarte dla Strzelec RB Gorzyczki Głogówek.