BizNews

Medale dla poznańskich rotarian

Odznaczenia dla poznańskich rotarian  Foto: materiały prasowe

Siedmioro poznaniaków odznaczonych przez Prezydenta Rotary International. Władze organizacji doceniły zaangażowanie i pracę przedstawicieli klubów z Poznania i Puszczykowa nadając im odznaczenie Paul Harris Fellow przeznaczone dla najbardziej zasłużonych działaczy.

Medal dla rotarianDo Polski Rotary dotarło w 1931 roku, aby powrócić dopiero po transformacji w 1989 roku. Warto podkreślić, że powstały w roku 1990 Rotary Club Poznań był trzecim polskim klubem RC. Dzisiaj w naszym kraju zaangażowanym w akcje charytatywne organizowane przez rotarian jest 1 770 członków zrzeszonych w 78 klubach.

W klubach zrzeszeni są przedsiębiorcy i reprezentanci różnych zawodów, którzy swoją pracą i posta-wą mają promować normy etyczne i działanie prospołeczne. Największym projektem prowadzonym przez Rotary International jest walka z wirusem polio. Od 1985 roku, organizacja wraz ze Światową Organizacją Zdrowia, prowadzi Fundusz Polio, który zahamował wzrost liczby zachorowań z ponad 300 000 do mniej niż tysiąca rocznie.

Odznaczenia trafiły do członków poznańskiego Klubu Rotary: Zbigniewa Młynarka, Ryszarda Stefanowskiego, Pawła Bugajnego, Katarzyny Szafrańskiej, Benona Ptaszyńskiego oraz Wojciecha Pawłowskiego i Macieja Wilgosza.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz