Lech Poznań – Termalica Bruk-Bet 5:2 (2:1)

20. kolejka Ekstraklasy - Lech Poznań - Zagłebie Lubin  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

W piątek wystartowała Ekstraklasa, a już dzisiaj przy Bułgarskiej Lech podejmie drużynę z Niecieczy. Termalica w poprzedniej rundzie napsuła poznaniakom krwi pokonując ich 3:1 na stadionie w Mielcu. Czy i teraz zajmujący 11 miejsce w tabeli beniaminek ligi będzie walczył o punkty? Z pewnością tak. Bardziej oczywistym jest pytanie co Lech pokaże po przemeblowaniu w okienku transferowym.

Jesienią szliśmy krok po kroku i to był dobry sposób. Tak samo teraz. Koncentrujemy się na dziewięciu meczach sezonu zasadniczego. Tak też nastawiona jest drużyna. Dopiero przed runda play-off ocenimy naszą sytuacją i zastanowimy się o co będziemy grać. Gdybyśmy do lidera mieli 8-10 punktów straty przed rundą play-off to po podziale sytuacja wyglądałaby fajnie – mówi Jan Urban, trener Lecha Poznań.

Lechici na dziewięć kolejek przed końcem sezonu zasadniczego zajmuje szóste miejsce i traci siedemnaście punktów do lidera.

5 - 2

Termalica Bruk-Bet Nieciecza

• 17:22 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 17:21 Koniec spotkania. Wszyscy nowi zawodnicy zadebiutowali i pokazali się bardzo dobrej strony. Lech momentami zdawał się grać nieporadnie ale ostateczny wynik to 5:2 i 3 punkty!
  • 90+3 Koniec spotkania! Lech wygrywa 5:2!
  • 90+1 Żonglerka Kownasia w polu karnym i kolejna efektowna bramka! Lech 5:2
  • 90' 3 Minuty doliczonego czasu.
  • 89' Z rzutu wolnego Kownacki pewnie pakuje piłkę do bramki! Lech prowadzi 4:2
  • 88' Rzut karny dla Lecha po faulu.
  • 87' Lech: Kownacki za Nicki Billego
  • 86' Zagranie piętą, Arajuuriego na środku boiska. Piłka trafia do Jetića, który podbiegł do pola karnego. Jego strzał minimalnie minął słupek.
  • 84' Termalica: Koval za Kupczaka
  • 78' Chwilę przed zmianą sędzia podyktował rzut wolny po faulu Linettego. Goście mają około 20 metrów do bramki.
  • 78' Termalica: Juhar za Biskupa
  • 77' Lech: Gajos za Tetteha
  • 74' Ziajka strzelał, a Burić ledwo obronił. Piłka poznańskiemu bramkarzowi jeszcze się odbiła dając szansę przeciwnikom. Na szczęście obrońca wybił na rzut rożny.
  • 70' Linetty ukarany żółtą kartką. To konsekwencja zderzenia w powietrzu do jakiego doszło przed chwilę z Dariuszem Jareckim, który głową uderzył w bark Linettego.
  • 65' Kupczak strzelał niecelnie daleko z dystansu.
  • 64' Lech: Jevtić za Lovrencsicsa
  • 62' Dariusz Dudka dołączył do rozgrzewających się zawodników. Czyżby trener Urban szykował zmianę z Karola Linettego?
  • 60' Strzał Babiarza z dystansu przeleciał bardzo blisko spojenia bramki.
  • 56' Tak to się robi w Poznaniu! Tak to robi Szymon Pawłowski! Ominął wybiegającego na koniec pola karnego Pilarza i ze stoickim spokojem podbiegł do bramki! Jest gol! Lech prowadzi 3:2.
  • 55' Goście znowu groźnie. Podanie do Plizgi w pole karne przerwane, jednak wyglądało to na dość przypadkowy ratunek.
  • 52' Ładne rozegranie Plizgi z Babiarzem w polu karnym Lecha. Szczęśliwie dla poznaniaków udało się przerwać akcję gości.
  • 48' Znowu zamieszanie w polu karnym Lecha i znowu goście skrupulatnie to wykorzystują. Strzelcem bramki ponownie Wojciech Kędziora. Przy Bułgarskiej mamy remis 2:2.
  • 45' Nicki na spalony.
  • 45' Termalica: Misiak za Foszmańczyka
  • 45' Rozpoczynamy drugą połowę spotkania.
  • 45+1 Koniec pierwszej części spotkania. Lech prowadzi z Termalicą 2:1.
  • 45' 1 minuta doliczonego czasu gry.
  • 44' Volkov do Billego w polu karnym i bramka! Niestety nie uznana, bo wcześniej był spalony.
  • 43' Szybka odpowiedź gości, którzy wykorzystali zamieszanie w polu karnym Lecha. Strzelcem bramki jest Wojciech Kędziora. Wynik 2:1
  • 41' GOOOL! Pierwsza bramka Nicki Billego jest! Świetnym podaniem popisał się tutaj Lintety. Lech prowadzi 2:0!
  • 39' Dobra okazja dla Lecha. Pawłowski niestety nie zdołał opanować podania w pole karne. Skrzydłowy próbował jeszcze ratować sytuację wrzutką w pole karne do Lovrencsicsa ale obrońcy przecięli tor lotu piłki.
  • 36' Pierwsza żółta kartka została pokazana kapitanowi Lecha, Łukaszowi Trałce.
  • 30' CIasne rozegranie piłką między Linettym, Volkovem. Ten ostatni podał piłkę do Pawłowskiego, któremu zabrakło szybkości by dobiec do piłki.
  • 27' Piłka z rzutu rożnego wpadła w pole karne Lecha, gdzie Arajuuri wybił ją głową. Futbolówka trafiła pod nogi Babiarza, który próbował od razu strzelać - piłka poszybowała wysoko ponad bramką.
  • 26' Trałka wślizgiem zablokował strzał Plizgi - jest aut dla Termalici.
  • 23' Znowu świetne rozegranie Tetteha. Tym razem w polu karnym dostrzegł Pawłowskiego, który przed obrońcą przełożył piłkę na prawą nogę i strzelił w środek bramki. Pilarz nie bez trudu wypiąstkował piłkę poza pole karne.
  • 21' Rzut wolny dla Lecha - 20 metrów do bramki. Strzelał Kamiński - strzał techniczny minimalnie ponad poprzeczką.
  • 20' Tetteh na pełnej szybkości na połowie Lecha zdołał odebrać piłkę i puścić ją przed siebie. Tam zdaje się Nicki nie zdołał jej zgrać do kolegi, który wbiegał w pole karne i był już za Pilarzem.
  • 18' Ładne podanie Kędziory na środek do Linettego. Karol był jednak chyba trochę zdezorientowany bo podał w pole karne w miejsce gdzie nikogo nie było.
  • 16' Bille z prawej strony obszedł ostatniego obrońcę. Przed nim i to przed polem karnym wybiegł Pilarz! Nicki zdołał przerzucić bramkarza ale uderzył piłkę trochę za mocno i niestety drugi obrońca do niej dopadł.
  • 15' Babiarz ostro faulowany przez Kamińskiego. Rzut wolny dla gości na ich połowie.
  • 10' Szymon Pawłowski!!! Gooool! Egzekucja z bardzo bliskiej odległości pakuje piłkę do bramki! Lech prowadzi 1:0!
  • 7' Zderzenie Jareckiego i Lovrencsicsa. Potrzebna pomoc medyczna. Po chwili obaj zawodnicy podali sobie ręce, a grę można było wznowić.
  • 2' Burić miał problemy z obroną strzału Jakuba Biskupa i jest rzut rożny dla gości.
  • 1' Mamy już pierwszy strzał Lecha i pierwszą groźną okazję którą miał Karol Linetty.
  • 0' Sędzia Paweł Gil rozpoczął spotkanie.
  • 15:30 Witamy! Relacja z pierwszego meczu po zimowej przerwie już za chwilę się rozpocznie! Lech Podejmuje Termalice.