Wkrótce ruszą zapisy na Bieg im. o. Józefa Jońca SP

Autor: irag. Poznań, 9 Lutego 2016

Wkrótce rozpoczną się zapisy na kolejną edycję Biegu im. o. Józefa Jońca SP, który odbędzie się na początku kwietnia. To jedna z największych w Wielkopolsce imprez, w której  startują wszystkie pokolenia.

Będzie to już szósta edycja tego biegu. Udział w niej biorą udział dzieci, młodzież i dorośli. Głównym celem tego wydarzenia jest rozruszanie i rozbieganie młodszych i starszych, uczniów i nauczycieli, dzieci i rodziców.

Impreza upamiętnia ojca Józefa Jońca SP, pijara zakonnika, kapłana i wychowawcę dzieci i młodzieży, wybitnego społecznika, który pracował na rzecz uaktywniania młodych ludzi przez sport – wyjaśniają organizatorzy – mottem i przesłaniem biegu są słowa Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało.

To także nazwa programu edukacyjno-wychowawczego, który opracował i koordynował właśnie ojciec Józef Joniec. Jest on nadal realizowany przez Stowarzyszenie Parafiada.

Same zawody odbywają się w formie biegów w ustalonych kategoriach wiekowych ze startu wspólnego na różnych dystansach. Są one oczywiście dostosowane do możliwości i wieku uczestników. Trasy mają charakter przełajowy i wiodą po osiedlowych ścieżkach, trawnikach i parku, ze startem i metą na boisku szkolnym na Piątkowie.

Każdy uczestnik, który ukończy bieg zostaje nagrodzony medalem, wyjątkowym, bo specjalnie wybitym na te zawody – zapowiadają organizatorzy – ten medal to nagroda za podjęty wysiłek, pokonanie swoich ograniczeń i dobiegnięcie do mety.

Na najlepszych biegaczy w każdej kategorii czekają puchary i nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy biegu i ich opiekunowie mogą także liczyć po zakończonym biegu na ciepły posiłek.

Tegoroczny, 6. Bieg im. o. Józefa Jońca SP odbędzie się w piątek 8 kwietnia. Jeśli chcecie w nim uczestniczyć nie przegapcie początku zapisów, ponieważ ilość miejsc jest ograniczona. Rekrutacja ruszy w czwartek 11 lutego o godzinie 20:00: http://bit.ly/BiegJonca2016

Poznański Bieg im. o. Józefa Jońca SP

 

Koronawirus

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.