Malta

Lądowanie śmigłowca LPR przy Maltance

Lądowanie śmigłowca LPR  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego lądował przy ulicy Jana Pawła II w pobliżu Maltanki. Na miejscu jest także Straż Pożarna, Policja i Pogotowie. Nim wylądował krążył kilka minut nad okolicą.

Ratownicy niosą kogoś na noszach i prawdopodobnie z jej powodu jest tutaj śmigłowiec – informuje reporter naszego portalu – lądował około 16:45.

Ratownicy z Pogotowia Ratunkowego i policjanci podjechali w pobliże ośrodka sportowego. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że ktoś wpadł do wody.

Do jeziora wskoczył, czy wpadł 21-letni mężczyzna – potwierdza Andrzej Borowiak z poznańskiej Policji – został wyłowiony z wody przez przechodniów.

Pierwszą pomoc mężczyzna otrzymał od lekarzy z Pogotowia, a następnie został przetransportowany do szpitala, ale karetką, a nie śmigłowcem.  Ten odleciał około 17:20. Szkieły będą badać dokładnie przebieg wydarzeń.

Jak się dowiedzieliśmy mężczyzna celowo wskoczył do jeziora. Prawdopodobnie próbował popełnić samobójstwo. Całą sytuację zobaczyły osoby, które ćwiczyły w ośrodku Red Oak i to one ruszyły na ratunek. Wyciągnęli 21-latka i wezwali specjalistyczną pomoc.

Lądowanie śmigłowca LPR

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz