kolejne zwycięstwo akademiczek Enea AZS

Enea AZS Poznań - AZS Politechnika Korona Kraków  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

W 16. kolejce rozgrywek 1 Ligi Kobiet w koszykówce Enea AZS Poznań pokonała AZS Politechnkę Koronę Krakóœ 56 – 47 (18:8, 11:17, 16:14, 11:8) .

Pierwsze minuty zapowiadały spektakularną porażkę poznanianek. Gościom udawało się zatrzymać praktycznie każdy atak akademiczek. Dopiero w 6. minucie Aleksandrze Pietraszak, rzutem za 3 punkty udało się przełamać dobrą passę Korony. Od tego czasu poznanianki sukcesywnie powiększały przewagę. Kończąc pierwszą kwatę dziesięciopunktowym prowadzeniem.

W drugiej kwarcie więcej punktów zdobyły krakowianki, ale nie udało im się wyjść na prowadzenie. Przewaga gospodarzy stopniałą do czterech punktów.

W kolejnej odsłonie meczu Koronie udało się przełamać dominację poznanianek i przez chwilę prowadziły w spotkaniu. Kolejne 3 punkty Aleksandry Pietraszek przechyliły szalę zwycięstwa na stronę gospodarzy. Do końca spotkania akademiczki nie pozwoliły kotrolować spotkania gościom.