POZnań

Konwój ciężarówek Coca-Coli w piątek w Poznaniu

Idą Święta, a wraz z nimi nie może zabraknąć czerwonych ciężarówek Coca-Cola, które na stałe zagościły w reklamowej świadomości Polaków.

Konwój Coca ColaW piątek w Poznaniu pojawi się konwój świątecznych ciężarówek. Organizatorzy wydarzenia zapraszają na zabawę z mnóstwem niespodzianek.

W świątecznym miasteczku znaleźć będzie można 20 wyjątkowych atrakcjach. Zdjęcie z legendarną amerykańską ciężarówką, Świętym Mikołajem, „fabryka upominków”, w której można przygotować prezent dla bliskich, wirtualna przejażdżka saniami Świętego Mikołaja czy personalizowane puszki to kilka z propozycji.

Świąteczna trasa ciężarówek Coca-Coli obejmie ponad 50 miast, a w Poznaniu konwój pojawi się 11 grudnia w godzinach 15:00 – 21:00. Coca-Cola zaprasza do CH TESCO przy ulicy Serbskiej 7 na jedno z największych wydarzeń tej zimy!

Na przygotowanie każdej ciężarówki użyto 160 metrów oświetlenia ledowego z ponad 6 tyś. punktów świetlnych oraz 145 metrów kwadratowych czerwonej folii.

Ciężarówki w konwoju świątecznym Coca-Coli to oryginalne amerykańskie Freightlinery FLD Conventional. Napędzane dwunastocylindrowym silnikiem Detroit Series 60 o pojemności 12.7 litra.

Wielkie MACKi przetransportowano do Europy na pokładach statków. Utrzymane w typowo amerykańskiej stylistyce, potężne maszyny napędzane są 470-konnym silnikiem o momencie obrotowym 1,800 obr/min. i wyposażone w 18-biegową skrzynię biegów.

Przygotowany do jazdy po amerykańskich drogach silnik jest także imponująco wytrzymały – jego żywotność oblicza się na 1,5 miliona mil. Łączna waga naczepy i ciągnika to około 18 ton, maszyna jest szeroka na 2,5 metra a jej promień skrętu wynosi 25 metrów. Całość pokryta jest 65 metrami kwadratowymi odblaskowej folii, dzięki której każda ciężarówka „świeci” w ciemnościach.

Coca Cola - konwój

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz