BizNews

Sklep Merlin przetrwa kryzys? Póki co wstrzymał sprzedaż.

zmiany w merlin.pl  Foto:

W internetowym sklepie Merlin.pl szykują się zmiany. Niedawno pisaliśmy o kłopotach finansowych tej poznańskiej spółki. Firma miała problemy z realizowaniem zamówień, pracownicy otrzymywali pensje z opóźnieniem, a w sądzie pojawiły się wnioski wierzycieli o upadłość tego jednego za największych kiedyś graczy internetowych na polskim rynku.

Zmieniamy sie dla Was! Aktualnie sprzedaż w Merlin.pl została wstrzymana. Wkrótce wrócimy z szerokim asortymentem w nowej odsłonie – czytamy w komunikacie, który pojawia się na stronie sklepu.

Właścicielem tego internetowego sklepu jest poznańska spółka Czerwona Torebka należąca do Mariusza Świtalskiego. Kilka miesięcy temu sprzedała sieć sklepów Małpka Express. Przejęciem Merlina zainteresowany był natomiast poznański Tell. Do transakcji nie doszło. Łączne zadłużenie poznańskiej spółki wobec kontrahentów to przynajmniej kilka milionów złotych. Czerwona Torebka wykazała w pierwszym półroczu 2015 roku około 15.000.000,00 złotych straty ze sprzedaży.

Teraz wsparcie dla sklepu Merlin zamierza zaoferować firma Topmall, polska firma e-commerce. Zajmuje się ona od ponad czterech lat działalnością e-commerce na rynku ukraińskim. Prowadzi tam jeden z większych sklepów internetowych. Teraz swoją działalność rozszerza na polski rynek i zajmie się odbudową marki Merlin.pl.

W ciągu kilku tygodni zaczniemy wyprowadzać markę Merlin.pl na prostą oraz odbudowywać zaufanie klientów i dostawców – zapowiada Łukasz Szczepański prezes zarządu spółki Topmall – Merlin.pl to marka, która ma wielki potencjał i wspaniałą historię, naszym zdaniem, przy dobrym zarządzaniu jesteśmy w stanie stać się rentowni w krótkim czasie.

Firma Topmall podpisała umowę z poznańską spółką, która zakłada dzierżawę znaku towarowego oraz domeny internetowej merlin.pl. Czerwona Torebka przyznaje, że od jakiegoś czasu prowadziła rozmowy z różnymi firmami na temat gruntownych zamian w swoim internetowym sklepie.

Liczymy, że nasze działania pozwolą odzyskać zaufanie klientów i dostawców, które ostatnio zostało nadwyrężone – podkreśla Łukasz Szczepański  – mamy plan biznesowy, zasoby i chęci by zrealizować ten plan szybko i skutecznie.

Odświeżony Merlin.pl ma się pojawić w ciągu kilku tygodni.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz